Faydaları
GastrikBaypass mı? Tüp Mide mi?

GastrikBaypass mı? Tüp Mide mi?

Geçmiş yıllardan bu zamana kadar dayanan geçmişi sayesinde cerrahlar tarafından altın olarak nitelendirilen obezite ameliyatları arasında ilk olan GastrikBaypass ameliyatı bilindiği üzere mide ayrımı yapılarak gerçekleştirilmektedir. Yani midenin bir kısmına bir tabaka geçirilerek midenin diğer kalan kısmı kullanım dışında kalmaktadır. Hal böyle olunca da zor da olsa geri dönüşümü mümkün olan ameliyat olarak bilinir. Tüp […]

Geçmiş yıllardan bu zamana kadar dayanan geçmişi sayesinde cerrahlar tarafından altın olarak nitelendirilen obezite ameliyatları arasında ilk olan GastrikBaypass ameliyatı bilindiği üzere mide ayrımı yapılarak gerçekleştirilmektedir. Yani midenin bir kısmına bir tabaka geçirilerek midenin diğer kalan kısmı kullanım dışında kalmaktadır. Hal böyle olunca da zor da olsa geri dönüşümü mümkün olan ameliyat olarak bilinir. Tüp mide ise midenin %80 kesilerek midenin alınması işlemi olarak bilinir. Sonuçlarına baktığımız zaman her iki işlemde de kilo verme mümkün ve kalıcı olarak uygulanmaktadır. Şimdi soranlar için açıklık getireceğimiz cevaplar arasında yer alan Gastrik Baypass mı? Tüp Mide mi? sorusunun cevabı ise tamamen sizlere kalmış bulunmaktadır. Tüp mide de geri dönüşüm mümkün olmadığı için belki daha soğuk bakabilirsiniz fakat unutmamalısınız ki dünya genellemesinde en çok tercih edilen cerrahi mide operasyonu ise tüp mide olarak seçilmektedir. Her iki ameliyatında kendine özgü ayrıcalıkları avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Bunlara dikkat ederek karar vermeniz ise sizlerin elindedir.

GastrikBaypass

Ameliyat süreci uzun olan ve hastane yatış süreside bir o kadar fazla olan ameliyat anestezi yöntemi ile yapılmaktadır ve mide dışarı alınmamaktadır. Sadece dikkat edilecek bir süreç vardır ki oda ömür boyunca vitamin ve destekleyici ürünler kullanmanız gerektirmektedir. Tüp mide ameliyatı oldukça çabuk sürmesinden dolayı hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Hastanede yatış süresi ise en fazla 2 veya 3 gün kadar sürmektedir. Bağırsaklara ellenmediğinden dolayı yani müdahale edilmemesinden ötürü ömür boyu ilaç kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Geri dönüşümü zorda olsa olan ameliyatı bu aşamada tercih edenlerin doğru kararı sayılabilir. Her iki ameliyat seçimlerinde de kilo verme işlemi devam etmektedir ve kalıcı olarak kilo verilmektedir. Avantajları ve dezavantajları konusunda daha ayrıntılı ve açıklayıcı bilgilere sahip olarak daha sağlıklı bir şekilde karar verebilirsiniz. En çok tercih edileni mi yoksa geçmişten günümüze kadar gelebilmeyi başarmış olan geri dönüşümü mümkün olan diğer ameliyat biçimleri mi konusunda mutlaka doğru kararlar vermeniz gerekecektir. Hasta olan siz olduğunuz için ve tedavi olacak kişi de yine aynı şekilde siz olacağınız için kendinize en uygun olabilecek ameliyatlara karar vermeniz gerekmektedir. Yaşlı genç, kadın erkek ayırt etmeyen hastalık aynı şekilde ameliyat işlemlerinde de ayırt etmeden gerçekleşme gösterebilir. Her ameliyat için de daha sonrasında kendinize dikkat edeceğiniz için kilo vermeninde keyfini çıkartabileceksiniz.

Tüp Mide

Ameliyatlar sonrasında yemek yeme alışkanlıklarınızda azalma hissedeceğiniz gibi aynı şekilde hissinizin de yok olduğunu anlayabileceksiniz. Diğer ameliyat çeşitlerine göre biraz daha fazla artısı bulunana ve avantajları saymakla bitmeyen Tüp Mide için bir de şu açıklamayı yapabiliriz. Ameliyat sonrasında yandaş hastalıklardan kurtulmanın oranı daha yüksek olmakta ve hastaya daha sağlıklı günler vaat etmektedir. Ameliyat süresi kısa olan ve içeride yabancı cisim bırakılmadan gerçekleştirilen ameliyat ile geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Kaliteli bir yaşam için hiçbir şey hakkında geç kalmış sayılmazsınız. Tüp mide ameliyatı anestezi eşliğinde cerrahlar tarafından gerçekleştirilmekte ve hızlı bir şekilde sonuca varılmaktadır. Ameliyat başarılı bir şekilde 5 delik veya 1 delik şeklinde de gerçekleşebilmektedir. Ölümcül obezite hastalığı olan riskli hastalıklarda uygulanması ise ilk sırada yer almaktadır diyebiliriz. Çünkü hem ülkemizde hem de dünya genelinde en çok tercih edilen mide ameliyatı olarak bilinmekte, uygulanmakta ve tavsiye edilmektedir. Sonuç olarak bireysel kişilerde olduğu kadar ünlü kişilerde de başarı noktasına ulaşılmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi