Faydaları
Fucithalmic Göz Damlası Yan Etkileri Ve Fiyatı

Fucithalmic Göz Damlası Yan Etkileri Ve Fiyatı

Etken maddesi Fusidik asit olan Fucithalmic göz damlası, göz içi meydana gelen bakteriyel problemlerde tedavi amaçlı olarak kullanılan etkili bir antibiyotik ilaçtır. Etkin içeriği sayesinde pekçok göz içi bakteriyel problemlerde kullanılan ve etkin içeriği sayesinde oldukça seri bir şekilde nüfus eden Fucithalmic etkili antibiyotik göz damlası ilacı ayrıca olası yan etkilere sahip olması nedeniyle, mutlak […]

Etken maddesi Fusidik asit olan Fucithalmic göz damlası, göz içi meydana gelen bakteriyel problemlerde tedavi amaçlı olarak kullanılan etkili bir antibiyotik ilaçtır. Etkin içeriği sayesinde pekçok göz içi bakteriyel problemlerde kullanılan ve etkin içeriği sayesinde oldukça seri bir şekilde nüfus eden Fucithalmic etkili antibiyotik göz damlası ilacı ayrıca olası yan etkilere sahip olması nedeniyle, mutlak olarak göz doktoru tarafından reçete edildiği üzere kullanılmalıdır.

Fucithalmic Göz Damlası Kullanıldığı Alanlar İse Şunlardır;

 • Konjunktivit iltihaplanmasında
 • Arpacık rahatsızlığında
 • Göz kapağı iltihaplanmasında
 • Kornea iltihaplanmasında
 • Gözyaşı tabakası iltihaplanmasında
 • Yabancı cisimlerin gözden çıkarılmasında gibi pekçok bakteriyel göz enfeksiyonu rahatsızlığı tedavisinde Fucithalmic etkili göz damlası ilacı kullanılmaktadır.

Fucithalmic Göz Damlası Kullanım Tarzı İse Şu Şekildedir;

 • Öncelikle ilacın kullanım süreci boyunca ilgili doktorun uyarı ve talimatlarına harfiyen uyulması, ilacın olası yan etkilerine maruz kalınmaması açısından ve sağlığın riske atılmaması açısından dikkat edilmesi gereken önemli kurallar arasında yer aldığını belirterek, Fucithalmic etkili göz damlası ilacınızı şu şekilde kullanmanız gerektiğini de belirtmekte fayda görmekteyiz;
 • Öncelikle kafanızı arka yöne doğru olacak şekilde hafif düzeyde kaldırdıktan sonrasında, alt göz kapağını eliniz ile hafif düzeyde aşağıya doğru çekerek yukarıya doğru bakınız.
 • Bu aşamadan itibaren göz içerisine ilacınızın damlatma işlemini gerçekleştirin ve sonrasında gözünüzü yavaş bir şekilde kapatın, damlanızı göz içerisine aktardıktan sonrasında parmağınızı gözün iç kenar kısmında hafif düzeyde basınç uygulayın ve damlanın gözyaşı kanalından içeri akmasının önlenmesi açısından 60 saniye boyunca bu şekilde bekleyin.
 • Ayrıca, aynı göz içerisine birden çok damla kullanmanız gerekmesi durumunda ise, bu işlemi 5 dakikalık aralıklar ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Göz içerisinin mikroba maruz kalınmaması açısından ilaç uç kısmının steril bir alanda muhafaza edilmesine özen gösterilmelidir.
 • İlaç kullanıma sunulduktan 4 haftalık süreç içerisinde mutlak olarak uygulanmalıdır.
 • Damlanın günlük olarak her bir göz içerisine birer defalık ve 2 defa kullanılması söz konusudur.
 • Göz probleminin iyileşmesinden 48 saat sonrasında da tedavinin sürdürülmesi gerekmektedir.

Fucithalmic Göz Damlasında Söz Konusu Olabilen Yan Etkiler İse Şunlardır;

İlacın uzun süreçli veya yüksek kullanım dozajına bağlı olarak veya da herhangi bir olumsuz duruma bağlı olmaksızın tedavi edilen göz veya gözlerde, yanma, batma, rahatsızlık hissi, kaşıntı hissi, kuruluk hissi ve geçici olarak bulanık görme gibi bazı yan etkiler söz konusu olabilmektedir. İlacın kullanım süreci içerisinde olası yan etkilerin söz konusu olması durumunda, ilaç kullanımına ara verilerek ilgili göz doktoruna başvurulmasında ayrıca fayda bulunduğunu da belirtmekte fayda görmekteyiz.

Fucithalmic Göz Damlası Hakkında Bilinmesi Gerekenler Şunlardır;

 • İlacın etken maddesine karşı alerjik reaksiyonların söz konusu olması durumunda, Fucilhalmic göz damlası kullanılmasını tavsiye etmemekteyiz.
 • Fucithalmic etkili göz damlasının yalnızca yukarıdaki ilgili göz rahatsızlıklarında tedavi amaçlı olarak kullanıldığını ve farklı göz hastalıkları tedavisinde kullanımının söz konusu olmadığını ayrıca belirtmekte fayda görmekteyiz.
 • Yalnızca bakterilerin neden olduğu göz içi enfeksiyonel durumlarda kullanılan Fucithalmic etkili göz damlası, bu sebeple gözde virüs veya mantara bağlı meydana gelen enfeksiyonel durumların tedavisinde kullanılması söz konusu olmamaktadır.
 • Fucithalmic etkili göz damlası kullanımı boyunca kontaks lenslerin söz konusu olması durumunda, ilacın kullanımı öncesinde kullanılan kontakt lenslerin gözden çıkarılması ve ilaç kullanımından 15 dakika sonrasında kullanılmasını tavsiye etmekteyiz. Ayrıca, kullanılan kontakt lensler hakkında da ilgili göz doktoruna gerekli bilgilerin sunulmasını tavsiye etmekteyiz.
 • Göz içi enfeksiyon kapılmaması açısından ilacın özel damlalığının mutlak olarak özenle muhafaza edilmesi ve gözde dahil olmak üzere el ve farklı temas alanlarından uzak tutulmasına özen gösterilmelidir.
 • Fucithalmic etkili göz damlası ilacın serin ve çocukların ulaşamayacağı bir alanda muhafaza edilmesini tavsiye etmekteyiz.
 • Ayrıca, gebelik ve çocuk emzirme döneminde bulunan kadınların, Fucithalmic etkili göz damlası ilacın kullanılmasından önce ilgili doktora danışmasını tavsiye etmekteyiz.

Fucithalmic Göz Damlası 2018 Satış Fiyatı

Göz doktoru tarafından reçeteli olarak yazılan ve bu sebeple de yalnızca eczane üzerinden satın alınan Fucithalmic etkili göz damlasını Katma Değer Vergisi de dahil olmak üzere 11,99 tl üzerinden satın alınabilmektedir.

Çocuklarda kullanılmadan önce göz doktoruna danışılması gereken Fucithalmic etkili göz damlası ilacınızı ilgili göz problemlerinizde ve göz doktorunuz tarafından uygun görülmesi durumunda eczanenizden satın alarak, doktorunuzun reçete ettiği şekilde ve süreçte kullanmaya başlayabilmektesiniz.

Bir önceki yazımız olan Kol Sarkmaları Nasıl Giderilir ? başlıklı makalemizde kol sarkmaları için dambıl hareketleri, kol sarkmaları için egzersiz hareketleri ve kol sarkmaları nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/