Faydaları
Ferritin Düşüklüğü Neden Olur ?

Ferritin Düşüklüğü Neden Olur ?

Ferritin bir protein çeşididir. Bu proteinin en önemli özelliği demir deposu olarak işlev görmesidir. Bir başka deyişle, vücut için çok gerekli olan demir elementinin vücutta saklanmasını sağlamaktadır. Kanla vücut içinde dolaşan bu proteinin ölçülmesi ile vücutta demir eksikliğinin olup olmadığı hemen anlaşılabilir. Kansızlık genellikle demir eksikliğinden kaynaklanmaktadır. İşte bu durumda ferritin proteinin de düşük olduğunu […]

Ferritin bir protein çeşididir. Bu proteinin en önemli özelliği demir deposu olarak işlev görmesidir. Bir başka deyişle, vücut için çok gerekli olan demir elementinin vücutta saklanmasını sağlamaktadır. Kanla vücut içinde dolaşan bu proteinin ölçülmesi ile vücutta demir eksikliğinin olup olmadığı hemen anlaşılabilir. Kansızlık genellikle demir eksikliğinden kaynaklanmaktadır. İşte bu durumda ferritin proteinin de düşük olduğunu belirtmek doğru olacaktır.

Ferritin düşüklüğü, vücutta, halsizlik ve yorgunluk hissedilmesine, sık sık baş dönmesine ve soluk alıp vermede zorluk yaşanmasına, iştah kaybına neden olmaktadır. Ferritin düşüklüğünün nedeni, vücutta demir eksikliğinin söz konusu olması ve kan kaybedilmesi, vücutta demirin yetersiz şekilde emilmesinden kaynaklanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi