Faydaları
FAZLA KİLOLARDAN KURTULMA YOLLARI

FAZLA KİLOLARDAN KURTULMA YOLLARI

Günümüzde hemen her yaştan ve her türden insan ya fazlalıklarından ya da gitgide aldığı kilolardan şikâyetçi olmaktadır. Özellikle belli bir yaşa gelmiş kadınlar ve gençler hemen her yediklerinin kendine yaradığından, dikkat etseler bile fazla kilolarından kurtulamadıklarından yakınmaktadır. Aslında birazda yaşadığımız çağın getirdiği rahat hayatın, yiyeceklere hızlı bir şekilde ulaşıyor olmamızın ve özellikle pek hareket etmemizin […]

Günümüzde hemen her yaştan ve her türden insan ya fazlalıklarından ya da gitgide aldığı kilolardan şikâyetçi olmaktadır. Özellikle belli bir yaşa gelmiş kadınlar ve gençler hemen her yediklerinin kendine yaradığından, dikkat etseler bile fazla kilolarından kurtulamadıklarından yakınmaktadır. Aslında birazda yaşadığımız çağın getirdiği rahat hayatın, yiyeceklere hızlı bir şekilde ulaşıyor olmamızın ve özellikle pek hareket etmemizin doğal sonuçları bunlar. Birçok kişi için ayrı sıkıntılara sebep olabilen bu tür şikâyetlerde herkes için farklı problemler bulunmakta aslında. Şöyle ki kimisi mevsim geçişlerinden veya uzun süre farklı besinler tüketmesinden veya ilaç kullanımından dolayı detoksa ihtiyaç duymakta, kimisi bölgesel fazlalıklarından kurtulmak istemekte, kimisi ise kısa sürede kilo vermeye çalışmaktadır.

Farklı İstekler Farklı Diyetler

Birçok insanın en büyük sorunlarından biri vücutlarında biriken toksindir. Öyle ki yaşadıkları birçok sağlık sorunu buna bağlamaktadırlar. Tıpkı onların hissettiği gibi kilo alma, depresyon, bağışıklık sisteminde zayıflama, halsizlik, ciltte meydana gelen bozulmalar, uykusuzluk, baş ağrısı vb. sağlık problemlerinin altında yatan sebep vücutta biriken bu toksinler olabilmektedir. Tüm bu toksinlerden ve meydana getirdikleri olumsuzluklardan kurtulabilmenin en doğru ve en hızlı yolu detoks diyetidir. Detoks diyeti boyunca kişi; şeker almamalı, bol su içmeli, asla hazır gıda tüketmemeli ve tabii ki vücudu arındıracak bitki çayları içmelidir. Az miktarda da olsa sebze-meyve ve yoğurt yemeye özen göstermek de bir diğer öneridir.

Bazı kişiler ise bölgesel kilolarından şikâyetçi olmaktadırlar. Birçok kadının özellikle göbek bölgesi ile ilgili sorunu vardır çünkü kadınların aldığı her bir gram ilk olarak genelde göbek de birikmektedir ve bazen kişi ne kadar kilo verirse versin göbeği eritememektedir. Göbek eritme yöntemi adına şunlar tavsiye edilebilir; öncelikle sabahları aç karnına ılık limonlu su içilmelidir, bol miktarda yoğurt yenilmelidir çünkü yoğurdun içinde bulunan kalsiyum göbek eritmede büyük bir yardımcıdır. Ayrıca kesinlikle daha hareketli bir hayata geçilmelidir ve mutlaka bölgesel zayıflama hareketleri yapılmalıdır. Dümdüz bir karına sahip olmak zor olsa da kişiye harika bir görünüm kazandıracaktır.

Eğer sorun ne göbeğiniz ne de vücudunuzda ki toksinler değilse; ben hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorum diyorsanız size farklı bir önerimiz olacak. Bu gibi durumlarda; yani kısa sürede hızlı kilo vermek için yapılması gereken şey süper hızlı diyettir. 900 kalorili diyet listesi ile kısa sürede forma girebilir ve katılacağınız o muhteşem davetlerde korkusuzca istediğiniz kıyafeti giyebilirsiniz. Bu diyette genel olarak her öğünde ikişer haşlanmış patates yemeli ve akşamları menünüze 150 gram ızgara bir et ürünü ve bol yeşillikli mevsim salatası eklemelisiniz. Bol su içmeli, günde en az 1 saat egzersiz yapmalısınız. Ara öğünlerde 1 adet yeşil elma yiyebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız bir haftalık diyet ile 5 kilo verebilmeniz mümkün.

 

Bir önceki yazımız olan Alkali Dengesini Koruma ve Kilo Verme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi