Faydaları
Evde Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır ?

Evde Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır ?

Diş taşı temizliğini, dilerseniz sağlık merkezinde yaptırabilir, ya da çeşitli yöntemlerden yararlanarak diş taşı temizliğini evde yapabilirsiniz. Diş taşı temizliği genel olarak çeşitli yöntemlerle yapılmaktadır. Ancak bunlardan daha ekonomik ve acısız yöntemlerden yani evde yapılan diş taşı temizleme yöntemlerinden birini uygulayarak, daha sağlıklı ve daha temiz dişlere sahip olabilirsiniz. Evde diş taşı temizliği yöntemleri Sağlıklı […]

Diş taşı temizliğini, dilerseniz sağlık merkezinde yaptırabilir, ya da çeşitli yöntemlerden yararlanarak diş taşı temizliğini evde yapabilirsiniz. Diş taşı temizliği genel olarak çeşitli yöntemlerle yapılmaktadır. Ancak bunlardan daha ekonomik ve acısız yöntemlerden yani evde yapılan diş taşı temizleme yöntemlerinden birini uygulayarak, daha sağlıklı ve daha temiz dişlere sahip olabilirsiniz.

Evde diş taşı temizliği yöntemleri

Sağlıklı dişler ve beyaz gülüşler, kişinin özgüvenini yakından etkileyen durumlardır. Özellikle estetik güzelliğin ön plana çıktığı günümüzde, sağlıklı dişler, güzelliğin de olmazsa olmaz bir parçasıdır. Diş temizliği, genellikle günde 2 kez dişlerin diş macunu ile fırçalanıp gargara ile nefes ferahlığının sağlanması ile yapılır. Her iki uygulama da, yemek sonrası dişlerde kalan birikinti ve yemek kalıntılarının giderilmesi için önemlidir. Ancak bazen, diş fırçası ve gargaranın ulaşamayacağı noktalarda birikintiler meydana gelir. Bu birikintilere diş taşı adı verilmektedir. Mercan görünümünü andıran bu diş taşları, diş sağlığını ve güzelliğini olumsuz olarak etkilemektedir. Bu nedenle, bu diş taşları mutlaka düzenli aralıklarla temizlenmelidir.

Diş taşı temizliği evde yapılır mı ?

Evde diş taşı temizliği, hemen hemen imkansız bir durumdur. Çünkü diş taşları, zamanla birikerek mercan görünümü alırlar. Evde yapılan diş temizliği yöntemleri ise, genel bir ağız ve diş temizliği olacaktır. Diş taşlarının ise mutlaka steril ortamda uzman bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Evde diş taşı temizliği adına yapacağınız uygulamalar, diş taşlarının oluşumunu engellemesi açısından yararlı olacaktır. Bu nedenle, doğal diş temizliği yöntemlerini evinizde uygulayarak diş taşı oluşumunu büyük oranda engelleyebilirsiniz.

Diş taşı temizliği ne kadar ?

Diş taşlarını temizlemek için etkili yöntem diş doktorlarıdır. Özel cihazlar yardımıyla bu diş taşları kolaylıkla temizlenebilir. 10-15 dakika süren bu işlem için diş doktorunuza danışabilirsiniz. Diş taşı temizliği acıtır mı diye sorarsanız, herhangi bir ağrı hissetmeyeceğinizi söyleyebiliriz. Ortalama diş taşı temizliği fiyatı 50-100 lira arasındadır.

Bir önceki yazımız olan B Vitamini Çeşitleri ve B Vitaminlerinin Faydaları başlıklı makalemizde b vitamini eksikliği, b vitamini eksikliği belirtileri ve b vitamini eksikliğinde görülen hastalıklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/