Faydaları
Estetik Bağımlısı Mısınız?

Estetik Bağımlısı Mısınız?

Günümüzün en ciddi ve en tehlikeli bağımlılıkları kadar tehlikeli olan estetik bağımlılığı, belki sigara ve alkol gibi organları etkileyen bir zarar vermiyor; ancak kişinin psikolojisini altüst ederek psikolojik zarar veriyor, hem de bir noktadan sonra insanları tek tip haline getiriyor! En sevdiğiniz ya da en güzel bulduğunuz ünlünün kim olduğunu düşündünüz mü hiç? Peki, bu […]

Günümüzün en ciddi ve en tehlikeli bağımlılıkları kadar tehlikeli olan estetik bağımlılığı, belki sigara ve alkol gibi organları etkileyen bir zarar vermiyor; ancak kişinin psikolojisini altüst ederek psikolojik zarar veriyor, hem de bir noktadan sonra insanları tek tip haline getiriyor!

En sevdiğiniz ya da en güzel bulduğunuz ünlünün kim olduğunu düşündünüz mü hiç? Peki, bu ünlüye benzemek istediğiniz oldu mu? Estetik cerrahlar, bu konu hakkında, elinde fotoğrafla gelen bir çok kadın olduğunu ve resimdeki kadına tıpatıp benzemek isteyen kadınlar olduğunu söylüyorlar. Bu da, aslında işlerin ne kadar ciddi boyutlarda olduğunu gösteriyor. Her yıl, dünyanın birçok ülkesinde estetik operasyonlara milyarlarca lira harcanıyor. Kadınlar  burun, göğüs, diş, bel, bacak, karın, popo ve ayak bölgelerine birçok operasyon yaptırıyorlar. Birçoğu da aslında gerekli olmayan operasyonlar.

Aslına bakarsanız, ciddi anlamda rahatsızlık vermediği sürece, herkesin kendine göre karakteristik bir burnu var. Bunu değiştirme fikri hoş gibi görünse de, genel olarak görünümünüzden mutluysanız, bu tarz estetik operasyonlara hiç karışmamanızda yarar var. Ancak siz de sürekli göğüslerine, burnuna, dudaklarına hatta kulaklarına bile iğne dokunduranlardansanız, dikkatli olmanızda yarar var. Çünkü muhtemelen estetik bağımlısısınız.

Estetik bağımlısı, ilk duyduğunuzda kulağa hoş gelen ve yan yana gelmiş iki sözcük gibi görünebilir. Ancak bu bağımlılık, en az sigara, alkol ya da diğer bağımlılıklar kadar tehlikelidir. Ünlü yıldızların birçoğunun tek tip burun, tek tip göğüs ya da tek tip dudaklara sahip olduklarını görebilirsiniz. Bu durum, doğallıktan çıkıp insanları aynı modelde olmaya itiyor. Bu nedenle, kendinizi değiştirmeye çalışmaktan vazgeçip, doğal halinizle kendinizi sevmeye çalışmalısınız.

Sürekli estetik yaptıran ünlülere baktığınızda, zamanla güzellikten çıkıp korkutucu bir hal almaya başladıklarını görebilirsiniz. Kalkık bir burun, hafif tavşan dişler, büyük göğüsler ve dolgun dudaklar ilk duyduğunuzda kulağa hoş gelebilir ancak sürekli daha fazlası istendiğinde, tüm bunlar korkunç görünmenizden başka bir işe yaramayacaktır.

Kimi zaman estetik bağımlılığı o kadar ciddi boyutlara ulaşıyor ki, bayanlar estetikçilerine borçlanıyor hatta iflasa sürüklenebiliyor. Daha güzel görünmek uğruna girdikleri bu yoldan, çok da hoş olmayan şekilde ayrılabiliyorlar. Bunun en belirgin örneklerinden biri de Alicia Douvall. Yıllardır estetik ameliyatlar yaptıran ünlü yıldız, sonunda tanınmaz bir hale geldi ve iflas etti.

Bir önceki yazımız olan Göğüs Büyütme Operasyonları başlıklı makalemizde göğüs büyütme, göğüs büyütme ameliyatı ve göğüs büyütme fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi