Faydaları
Ertesi Gün Hapları Ne Kadar Güvenli

Ertesi Gün Hapları Ne Kadar Güvenli

Genellikle ertesi gün hapı kullanıldığında hamilelik riskinin sıfıra indiği düşünülmektedir. Bu durum oldukça yaygın bir yanlış olmasına karşın istenmeyen gebeliklerin ortaya çıkması anlamına da gelebilir. Geçmişe dönük gebelik haberleri ve yorumları okunduğu zaman genellikle kişilerin bu ilaçları kullandığı ve bu duruma rağmen gebeliklerine bir çözüm bulamadıklarını söyledikleri unutulmamalıdır. Ertesi gün hapları kullanıldığı zaman ve kullanma […]

Genellikle ertesi gün hapı kullanıldığında hamilelik riskinin sıfıra indiği düşünülmektedir. Bu durum oldukça yaygın bir yanlış olmasına karşın istenmeyen gebeliklerin ortaya çıkması anlamına da gelebilir. Geçmişe dönük gebelik haberleri ve yorumları okunduğu zaman genellikle kişilerin bu ilaçları kullandığı ve bu duruma rağmen gebeliklerine bir çözüm bulamadıklarını söyledikleri unutulmamalıdır.

Ertesi gün hapları kullanıldığı zaman ve kullanma biçiminin de büyük bir etkisi olduğu unutulmamalıdır. Öncelikle dikkat edilmesi gereken husus şudur ki bu ilaçlar yılda iki seferden fazla kullanılmaması gereken ilaçlardır. Bu ilaçları fazla kullandığı için sorun yaşayan insanların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Aynı zamanda etkilerinden kaynaklı olarak ölüme varan bir sürecin ortaya çıkması da içten bile değildir. Yıllardan beri farklı markalarda çıkan ertesi gün hapları bu hususu silmeye çalışsa bile yapılan çalışmalar ve araştırmalar doktorlar tarafından istenmeyen durumların oluşmaması için en fazla yılda iki sefer bu ilaçların kullanılmasını tavsiye etmektedir.

Bu sebepten ertesi gün hapları doğrudan kullanılan bir doğum kontrol yöntemi olmamalıdır. Bir anlamda ortaya çıkan kazalarda başvurulan bir yöntem olarak dikkat edilmesi gereken bir husustur.  Çünkü bu haplar hormonal dengenizi ciddi anlamda bozar ilerleyen zamanlarda daha büyük sıkıntıların ortaya çıkmaması için dikkat etmek önem taşımaktadır.

Ertesi gün haplarının kullanıldığı zaman diliminin oldukça önemli olduğu unutulmamalıdır. Ne zaman alındığı ve ne gibi etkilerin ortaya çıktığına da dikkat etmek gerekir. Tüm bunların yanı sıra başka doğum kontrol yöntemlerine baş vurmak kendi sağlığınızı da tehlikeye atmamak açısından oldukça hayatidir. Yine de kazalar ortaya çıktığı zaman 72 saatlik periyot içerisinde kullanılması durumunda etkilerinin oldukça olumlu olduğu kullanıcı yorumları arasında yer almaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. merhabalar bu ilacı yumurtlama döneminde olan kadınla ilişkiye girdiktn sonrada ilacı doğru bir şekilde kullandıysak yani yaklasık ilişki sonrası 2 saat sonra. gebelik riski nekadar olmaktadır?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/