Faydaları
Erkekleri Tehdit Eden Rahatsızlık ; Varikosel

Erkekleri Tehdit Eden Rahatsızlık ; Varikosel

Varikosel Nedir ? Testislerin toplar damarlarında oluşan bir rahatsızlıktır. Geniş olarak değinecek olursak testislerin toplar damalarında varis oluşumu ile ortaya çıkar. Varikosel erken tanı ile kendini tedavi altına alınabilir. Bunun için şişlik ve şekilde bozluk ve ağrı bulunuyorsa doktora başvurabilirsiniz. Aynı zamanda kısırlıkta sık ortaya çıkan sorunlar arasında yer alır. Varikosel Tedavisi nasıl yapılır ? […]

Varikosel Nedir ?

Testislerin toplar damarlarında oluşan bir rahatsızlıktır. Geniş olarak değinecek olursak testislerin toplar damalarında varis oluşumu ile ortaya çıkar. Varikosel erken tanı ile kendini tedavi altına alınabilir. Bunun için şişlik ve şekilde bozluk ve ağrı bulunuyorsa doktora başvurabilirsiniz. Aynı zamanda kısırlıkta sık ortaya çıkan sorunlar arasında yer alır.

Varikosel Tedavisi nasıl yapılır ?

Bu sorunun tedavi edilmesi sadece ameliyatlar ile mümkün olmaktadır. İlaç tedavisi şiddetli ağrıların ortadan kaldırılması için yapılırken ortalama olarak otuz dakika süren bir operasyon ile tedavisi yapılabilir. Bu hastalığın tedavisi son derece kolay bir şekilde olduğu için rahatsızlık çeken insanların aynı gün evlerin dönmeleri de mümkün olmaktadır. 2 hafta içerisinde de her türlü aktiviteyi yapacak hale gelebilirsiniz.

varikosel rahatsızlığı

Varikosel Nasıl Anlaşılır ?

Varikosel tanısı sıklıkla ultrason ile yapılmaktadır. Nadiren tedavi ile de ortaya çıkarılabilir. Varikosel rahatsızlığı kısırlık konusunda da yapılan tedavi ile kolaylıkla tedavi edilebilir. Bunun dışında ortaya çıkan sorunlar örnek olarak testislerde meydana gelen bozukluklar tedaviye net bir yanıt vermeyecektir. Bu konuda doktorlardan daha detaylı bilgi almanız da mümkün olabilir.

Varikosel Kısırlık Yapar mı ?

Varikoselin bunlar dışında bir diğer zararlı etkisi daha bulunmaktadır. O ise ters akış nedeni ile böbrek üstü bezlerinden gelen zararlı maddelerin testis bozukluğuna neden olmasıdır. Zamanında bu konu üzerine eğilmeme halinde ciddi üreme bozukluklarına neden olabilir. Aynı zamanda hormon dengesini bozduğu için bazı önemli sorunların meydana gelmesine de neden olabilir. Tabi ki bu konuda sorun yaşamamak adına doktorunuza başvurmanız gerektiği de unutulmamalıdır.

Testislerde şişme, testis damarlarında varislere benzer oluşumlar görür veya hissederseniz doktora başvurmalısınız. Varikosel belirtileri gözükebilir, bunun kesin tanısı için bir üroloji uzmanına görünmenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Akciğer Kanseri Kişisel ve Çevresel Nedenleri başlıklı makalemizde akciğer kanseri, Asbest ve belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/