Faydaları
Erkekler Saç Ekimi Estetiği Nasıl Olur

Erkekler Saç Ekimi Estetiği Nasıl Olur

Saç dökülmeleri kadınları ve özellikle de erkekleri çokça etkileyen bir sorundur. Bunun sebeplerinin en başında genetik problemler gelmektedir. Genetik problemlerin yanı sıra; çevresel etkenler ve stres de saç dökülmesi sebepleri arasında sayılmaktadır. Tüm sorunlara çözüm bulmak sebebiyle ve saç dökülmesini bir kader olmaktan çıkarmak adına saç ekimi uygulamalarına başlanmıştır. Saç Ekimi Yöntemleri Erkeklerde görülen saç […]

Saç dökülmeleri kadınları ve özellikle de erkekleri çokça etkileyen bir sorundur. Bunun sebeplerinin en başında genetik problemler gelmektedir. Genetik problemlerin yanı sıra; çevresel etkenler ve stres de saç dökülmesi sebepleri arasında sayılmaktadır.

Tüm sorunlara çözüm bulmak sebebiyle ve saç dökülmesini bir kader olmaktan çıkarmak adına saç ekimi uygulamalarına başlanmıştır.

Saç Ekimi Yöntemleri

Erkeklerde görülen saç dökülmelerine kesin çözümler sunan saç ekimi teknikleri günümüzde iki şekilde uygulanmaktadır. Saç ekiminde fue ve fut olmak üzere hali hazırda kullanımda olan iki teknik bulunmaktadır.

Dilerlerse fut, dilerlerse fue olacak şekilde erkekler saç ekimi estetiği yaptırabilir ve saç dökülmesi sorunlardan kurtulabilirler.

Saç Ekiminde Başarılı Sonuçlar İçin Gereken Kriterler Nelerdir?

Saç ekimi estetiklerinde dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Bunların en başında uzmanların becerileri, uygulama yapılan merkezin sağlık standartlarına uygunluğu, kişiye doğru tedavinin uygulanması gelmektedir.

Ancak tüm bunların yanı sıra diğer kriterleri de inceleyecek olursak; saç hücrelerinin sağlığı saç ekimi tedavisinde oldukça etkileyici etkenlerdendir.

Donör olarak adlandırılan saç köklerinin ya da saçlı derinin alımının sağlandığı bölgenin sıklığı ve kalınlığı saç ekimi tedavisinde olumluluğu etkileyici yöndedir.

Saç ekimi yapılacak bölgenin, nakil yapılacak alanları yeterince besleyebilmesi saç ekimleri için önemli hususlardandır.

Saç Ekimi Tedavisinde Saçsız Bölgenin Tespiti

Saç ekiminin gerçekleşeceği alanın net birimlerle bilinmesi tedavinin süreçlerini etkilemektedir. Bu alanın önceden tespit edilmesi ve tedavinin bu düzlemde ilerlemesi gerekmektedir.

Saçsız bölgenin tespitinde ve saç ekimi estetiğinde doktorunuzun becerileri ve deneyimi oldukça önemlidir çünkü işlemler bu alanın yoğunluğuna göre yapılacaktır.Donör bölgelerden alım da saçsız bölgenin tespitleri doğrultusunda ilerleyecektir.

Saç Ekimi Tedavisinde Doğal Görünüm Nasıl Elde Edilir?

Uygulanacak saç ekimi tedavisinde doğal görünüm elde edebilmek için saç çizgisinin başladığı noktanın tespit edilmesi gerekmektedir. Bu tespitin beraberinde kişinin saçlarının açıklık mesafesi, yüz şekli, burun ve çene alt uçları, kaş ile burun arasındaki mesafelerin birbirlerine olan oranları hesaplanmalıdır.

Bu hesaplamalar doğrultusunda yapılan saç ekimi estetiği ile saçlar kişiye doğal bir görünüm kazandırır ve yapaysallık kaybolur.

Saç Ekimi Estetiği Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi estetiği tedavisi gören bir kişi uzunca tedavi süreçlerine ve uzunca seanslara maruz kalmaz. Kişinin saçsız alanına ve taleplerine göre değişiklik gösterebilen bu süreç, birkaç seanslık uygulamalarla son bulabilmektedir.

Saç ekimi estetiğinde insanların karar vermeleri ve uygulamaya geçmeleri saç ekimi estetiği seanslarından daha uzun sürebilmektedir.

Uygulanan saç ekimi estetiği işlemi genellikle günde 4 ila 6 saatlik zaman dilimler arasında yapılmaktadır ve kişinin talebine göre 2 ila 4 seans arasında son bulmaktadır.

Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi işlemlerinden sonra saçların çıkması ve uzama aşamasına geçmesi ise 15 ila 60 günlük sürelerde kendini göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Nasır Tedavisi Nasıl Olur ? başlıklı makalemizde nasır acırmı, nasır bandı nasıl kullanılır ve nasır kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/