Faydaları
Elmacık Kemiği Belirginleştirme Makyajı

Elmacık Kemiği Belirginleştirme Makyajı

Makyaj kadınların vazgeçilmez bir parçası gibidir. Makyaj aracılığı ile mükemmel ve kusursuz görünmek isteyen bayanların özellikle dikkat etmesi gereken en önemli unsur doğru yöntem ve tekniktir. Çok sayıda kadın bu doğru makyaj tekniği ve yöntemi ile yüzdeki gizlemek istedikleri bölgeleri arka plana atarak öne çıkarmak istedikleri bölgeleri ise belirlin bir hale getirmektedir.  Bunun için bazı […]

Makyaj kadınların vazgeçilmez bir parçası gibidir. Makyaj aracılığı ile mükemmel ve kusursuz görünmek isteyen bayanların özellikle dikkat etmesi gereken en önemli unsur doğru yöntem ve tekniktir. Çok sayıda kadın bu doğru makyaj tekniği ve yöntemi ile yüzdeki gizlemek istedikleri bölgeleri arka plana atarak öne çıkarmak istedikleri bölgeleri ise belirlin bir hale getirmektedir.  Bunun için bazı kozmetik ürünlere sahip olmak gerekir. Bunlar: bronzer allık, fırça ve pudra vb. gibi kozmetik ürünlerdir.

Makyaj ile Yüz Hatlarının Belirginleşmesi

Gölgendirme tekniği  ile yüzler hatlarınızda farklılıklar yaratabilirsiniz. Yüzünüzdeki belirginlik göstermesini istediğiniz bölgeyi öne çıkarmak için önce belirgin olmaması gereken bölgeyi arka plana atmak gerekmektedir. Gölgelendirme tekniğinin çok sık kullanılma amacı elmacık kemiğini belirginleştirmek istenmesinden doğmaktadır. Belirginleştirme yapılmasının en büyük sebebi insanı genç ve estetik göstermesidir. Bu yüzden bu teknik bayanları olduğundan daha farklı göstermektedir. Kaldı ki güzel bayanların hepsi ince ve kemikli bir hatta sahiptir. Sahip olmayan bayanlar ise bize kulak vererek kolaylıkla sahip olabilirler. Bunun için pudra, kapatıcı, mat bronzer, aydınlatıcı, allık, fondöten ve göz farı vb. gibi ürünleri elinizin altında hâlihazırda tutmanızda fayda var.

Elmacık Kemiğini Belirginleştirmek için Nasıl Bir Makyaj Yapmaya Gerek Vardır?

Bunun için öncelikler elmacık kemiği denilen göz bitimi ve yanak arasındaki çıkıntı yeri daha belirginleştirmek amacıyla elmacık kemiğinin altına bastırarak bitme noktası belirlenmesi gerekir. Hâlihazırdaki fırça ile mat ve koyu fondöteni şakaklardan başlayarak yavaş yavaş tampon yapar gibi elmacık kemiğini sırasındaki alt bölgeye uygulanmaktadır. Fırça ile bir miktar fondöteni elmacık kemiği üzerine yuvarlak hat oluşturarak devam edilmesi gerekir. Elmacık kemiği belirginleştikten sonra tene uygun doğal bir fondöten sürülerek renk farkı kapatılır. Bu hususta en önemli nokta elmacık kemiği ile yüzünüzün geneline uygulayacağınız geçişteki uyum olacaktır. Elmacık kemiği belirginleştirme yöntemi konusunda verimli bir sonuç almak için dikkat edilmesi diğer bir mevzuda kesinlikle kozmetik ürün kaliteli olması hususudur. Bu nokta gerek elmacık kemiğinde uygulanan makyaj gerek ise yüzün genelinde uygulanan makyaj ile doğrudan alakalıdır.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/