Faydaları
Ellerde ve Parmaklarda Şişme Neden Olur

Ellerde ve Parmaklarda Şişme Neden Olur

Günlük yaşam kalitemizin temelini oluşturan el ve ayaklarımızın bakımının bir hayli önemli olduğunu ve yaşanacak sağlık sorunlarının tedavisinde geç kalınmaması gerektiğini unutmamalısınız… Aksaklıkları ve hatta eksikliklerinin ne denli büyük bir sorun olduğunu, inanın yaşadığınızda anlayabilirsiniz. Bu sağlık sorunlarından biri olan; “El ve Parmaklarda Şişme” sorununa dair sebepleri, bu yazımız ile birlikte irdeleyeceğiz. Öncelikle El ve […]

Günlük yaşam kalitemizin temelini oluşturan el ve ayaklarımızın bakımının bir hayli önemli olduğunu ve yaşanacak sağlık sorunlarının tedavisinde geç kalınmaması gerektiğini unutmamalısınız… Aksaklıkları ve hatta eksikliklerinin ne denli büyük bir sorun olduğunu, inanın yaşadığınızda anlayabilirsiniz. Bu sağlık sorunlarından biri olan; “El ve Parmaklarda Şişme” sorununa dair sebepleri, bu yazımız ile birlikte irdeleyeceğiz.

Öncelikle El ve Parmaklarda Şişme sorununa sebep olanları maddeler halinde listeleyelim…

 • Alerjik Semptomlar
 • Haşere Isırıkları
 • Egzama
 • Kalp Rahatsızlıkları
 • Böbrek Sorunları
 • Ve en küçük sorun ise el işleri ile yoğun uğraşların ardından yaşanan el ve parmak şişmeleri ile karşılaşılabilirsiniz.

Bu sağlık sorunlarından birkaçının detaylarına değinelim;

Özellikle Alerjik Semptomlar ve Haşere Isırıkları gibi sorunların net olarak belirlenebilecek rahatsızlıkların yanı sıra Egzama da su topladıkları için ayırt edilmesi kolay şişliklerden biridir.

Kalp rahatsızlıkları, Böbrek sorunları gibi gizli sağlık sorunları için tahlillerinizi yaptırmalı ve gerekli ise tedavinizi yaptırmalısınız. Bu rahatsızlıkların belirtileri ise şu şekildedir;

Böbrek sorunlarının sonrasında el ve parmaklarınızda su toplanmasına bağlı sertleşen bir şişme gözlemlenmektedir. Kalp rahatsızlıklarında ise genellikle damarlarda yaşanan kan basıncına bağlı sertleşmeler ve şişlikler görülmektedir. Tüm bunların net olarak tespiti için konusunda uzman hekimlere tedavi olmalısınız. Gerekli tahliller ile uygulanacak tedavileri devam ettirmelisiniz.

Sağlıklı bir yaşam dileyerek, fiziksel değişikliklerinizi dikkate almalı ve şüphelendiğiniz durumlarda zaman kaybetmeksizin hekimlere başvurmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. 2 günde 3 günde elim şişiyor baş parmak ve avucumun içi şişiyor ve hafif tatlı kaşınıyor sebebi ne olabilir

 2. Serçe parmağım 1 2aydir şiş kasinmiyodu ama sklon 2 3 haftadir aşırı tatlı kasinmaya başladı neden olabilir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Japon Takvimi