Faydaları
Elde Terleme Neden Olur ve Tedavisi Nedir

Elde Terleme Neden Olur ve Tedavisi Nedir

  Sağlık sorunlarının tamamının kişilerin yaşam kalitesini etkilediğini belirtirsek sanırım yanlış söylemiş olmayız. Ne var ki; Elde Aşırı Terleme sorunun bile özellikle çalışma hayatında olumsuz sonuçları vardır. Örneğin; iş kazaları gibi… Elbette ellerinizin terlemesinin günlük yaşamda da kişilerle ikili ilişkilerinizi olumsuz etkilemesi mümkündür. Peki, nedir ellerinizin bu kadar terlemesine sebep olan şey? Genetik bir bozukluk […]

  Sağlık sorunlarının tamamının kişilerin yaşam kalitesini etkilediğini belirtirsek sanırım yanlış söylemiş olmayız. Ne var ki; Elde Aşırı Terleme sorunun bile özellikle çalışma hayatında olumsuz sonuçları vardır. Örneğin; iş kazaları gibi… Elbette ellerinizin terlemesinin günlük yaşamda da kişilerle ikili ilişkilerinizi olumsuz etkilemesi mümkündür. Peki, nedir ellerinizin bu kadar terlemesine sebep olan şey? Genetik bir bozukluk mu? Bir organınızdan kaynaklanan bir hastalık mı? Hiçbiridir… Gönlünüz bu konuda rahat olsun. Terlemek vücudun heyecanlı, yorgun, sıcak ortamda bulunmak ve daha birçok duygu ve durumda gerçekleştirdiği bir ısıl denge işlevidir. Sempatik Sistem adı verilen bu duygusal ve beden ısısına bağlı olan sistemdeki bölgesel bozuklukların Ellerinizde ya da vücudunuzun bir başka bölgesinde aşırı terlemeye neden olabilmektedir. Tüm bunların önüne geçebilmek ve rahat bir yaşam sürebilmek elbette tercihlerinizden geçmektedir.

Ne var ki; avuç içi terlemesi gibi bir sorunun kalıcı ya da geçici tedavilerinin var olduğu bir dünyada yaşamaktayız. Ellerinizin aşırı terlemesi ile gidebileceğiniz uzman bir dermatolog gözetiminde tedavi yollarından birini tercih ederek bu sorunu ortadan kaldırabilmeniz mümkündür. Gelin birlikte Elde Terleme Tedavi Yollarını birlikte inceleyelim;

[reklam1]

Uzman Dermatologlarca incelenmesinin ardından belirlenebilecek tedavi şekilleri geçici ve kalıcı olarak iki ana başlık altında incelenebilmektedir.

  • Krem kullanımı, İyontoforez ve Botoks gibi tedavi yöntemlerinin tamamı geçici tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.
  • Klipsi ETS ameliyatı adı ile bilinen ve aşırı terleme bölgesindeki ter bezlerine yönelik kilitleme sisteminin yerleştirilmesi ameliyatı ise kalıcı bir tedavi yöntemidir. Ancak bu tedavinin son çare olarak başvurulmasını önemle belirtiriz. Nadir olduğunu söylense de yan etkilerinin var olduğu bilinmektedir. Elbette işlemin geri alınması mümkün olduğundan çok fazla da endişelenecek bir durum yoktur.

Bir önceki yazımız olan Aniden Baş Dönmesinin Sebebi Vertigo Mu ? başlıklı makalemizde ani hareket baş dönmesi, aniden baş dönmesi ve baş dönmesi nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi