Faydaları
Ekmeksiz Diyet Olur mu, Sağlıklı mı?

Ekmeksiz Diyet Olur mu, Sağlıklı mı?

Ekmeksiz rejim, hızlı kilo verme yöntemi olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Kilo vermek için türlü yöntemler kullanılmakta olup, bunlar içerisinde hızlı kilo verdirmeyi sağlayan ekmeksiz diyetler çok kullanılmaktadır. Ekmeğin hiç tüketilmemesi ile hazırlanan ekmeksiz diyet listesi bir süre sonra kişide karbonhidrat eksikliğinden kaynaklanan sorunları ortaya çıkarmaktadır. Karbonhidrat eksikliği nedeniyle sürekli aç hissediyor ve tatlı yeme ihtiyacı hissediyorsunuz. […]

Ekmeksiz rejim, hızlı kilo verme yöntemi olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Kilo vermek için türlü yöntemler kullanılmakta olup, bunlar içerisinde hızlı kilo verdirmeyi sağlayan ekmeksiz diyetler çok kullanılmaktadır.

Ekmeğin hiç tüketilmemesi ile hazırlanan ekmeksiz diyet listesi bir süre sonra kişide karbonhidrat eksikliğinden kaynaklanan sorunları ortaya çıkarmaktadır. Karbonhidrat eksikliği nedeniyle sürekli aç hissediyor ve tatlı yeme ihtiyacı hissediyorsunuz.

Farklı gıdaları fazla şekilde tüketerek ekmeksizlikten ortaya çıkan karbonhidrat eksikliği tamamlanmaya çalışılıyor. Tatlı meyveler veya direk tatlı tüketiminin artması şeklinde devam eden diyet sırasında çok daha farklı sorunlar ortaya çıkmaya başlıyor.

Diyet Sırasında Ekmek Tüketin

Diyetin doğrusu, her gıdadan az miktarlarda yenmesi temeline dayanan listelerdir. Ekmeksiz zayıflama mümkün olmadığı gibi vücudun düzgün çalışan metabolizmasında da kalıcı hasarların oluşması ortaya çıkmaktadır.

Her öğün en az bir dilim olmak koşulu ile mutlaka ekmek yenmesi gerekmekte, vücudun ihtiyacı olan karbonhidrat sağlanmalıdır. Diyet sırasında beyaz ekmek yerine, tam buğday ekmeği, çavdar ya da kepekli ekmek çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Mümkünse evlerde kullanıma uygun ekmek yapma makinelerini de sağlıklı ekmek çeşitleri üretmek için kullanabilirsiniz. Çavdar, kepek, yulaf gibi malzemelerle sağlıklı ekmekler yaparak diyetinizi destekleyebilirsiniz.

Ekmeksiz Sağlıklı Zayıflamak Mümkün Değildir

Unutulmaması gereken diyet yaparken sağlığın ön planda tutulması gerektiğidir. Yapılan her hata sizlere geri dönüşü mümkün olmayan sağlık sorunu olarak geri dönecektir. Bu nedenle hızlı kilo vermek adına ekmeksiz kilo vermek için çaba göstermeyin.

Haftada 1 kilodan fazlasını verdiren diyetler kısa sürede sizi zayıflatıyor gibi görünse de sindirim sisteminizi ve karaciğer dahil tüm organları ciddi şekilde tehdit etmektedirler. Sağlıklı bir diyet için, günde 2,5 litre kadar su tüketin, organik beslenin ve kızartmayı hayatınızdan çıkartın.

Bir önceki yazımız olan Detoks Diyet Listesi İle Zayıflama Yöntemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM