Faydaları
Eklem Romatizması Belirtileri Nelerdir ?

Eklem Romatizması Belirtileri Nelerdir ?

Romatizma genel olarak, vücudun eklem bölgelerinde görülen bunun dışında ise kas ve iskelet sisteminde rastlanan bir rahatsızlıktır. Tek başına bir hastalık özelliği taşımamakla birlikte şu an için rapor edilen iki yüzden fazla türü bulunmaktadır. Toplamda görülme olasılığı özellikle ülkemizde kadınlarda erkeklere oranla daha fazla karşılaşılsa bile erkeklerde daha fazla görülen türleri olduğu da bilinir. Bu […]

Romatizma genel olarak, vücudun eklem bölgelerinde görülen bunun dışında ise kas ve iskelet sisteminde rastlanan bir rahatsızlıktır. Tek başına bir hastalık özelliği taşımamakla birlikte şu an için rapor edilen iki yüzden fazla türü bulunmaktadır.

Toplamda görülme olasılığı özellikle ülkemizde kadınlarda erkeklere oranla daha fazla karşılaşılsa bile erkeklerde daha fazla görülen türleri olduğu da bilinir. Bu türler arasında ilk sırada ise gut yer alır. Ağrı, yüksek ateş ve eklemlerde hareketsizlik benzeri belirtiler ile ortaya çıkar.

Neden ortaya çıkar?

Sebebi tam olarak bilinmemekle birlikte romatizmanın oluşmasına bazı mikropların yol açtığı bilinmektedir. Bunun dışında ilaç tedavisi ve aileden gelen etmenlerin de önemi olduğu unutulmamalıdır. Tedavi ise her hastalık için farklı olmakla birlikte bireylerin yaşları cinsiyetleri ve diğer hastalıklarının da oldukça önemi bulunmaktadır.

Romatizma türlerine göre incelendiğinde iki şekli bulunduğu bilinmektedir. Bunun ilki iltihaplı romatizmalar, ikincisi ise iltihapsız ortaya çıkanlardır. Ülkemizde ise eklem romatizmaları sıklıkla karşımıza çıkan rahatsızlıklar arasında yer alır.

Bir önceki yazımız olan Rahim İç Duvar Kalınlaşması başlıklı makalemizde rahim ağzı kalınlaşması, rahim duvarı kalınlaşması ve rahim duvarı kalınlaşması belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi