Faydaları
E Vitamini Adet Sancılarını Azaltıyor

E Vitamini Adet Sancılarını Azaltıyor

Günümüzde en fazla merak edilen konulardan biri de E vitamininin regl sancılarını azaltıp azaltmadığı konusudur. Özellikle de bayanlar tarafından çokça merak edilen bu konu hakkında bilim adamları ilk defa açıklamalarda bulunmaktadırlar. Bilim adamları bu harika vitaminin regl sancıları üzerinde olumlu etkiler ortaya çıkardığını ve bu harika vitaminin özellikle de genç bayanlarda sıkça görülen regl sancılarının […]

Günümüzde en fazla merak edilen konulardan biri de E vitamininin regl sancılarını azaltıp azaltmadığı konusudur. Özellikle de bayanlar tarafından çokça merak edilen bu konu hakkında bilim adamları ilk defa açıklamalarda bulunmaktadırlar. Bilim adamları bu harika vitaminin regl sancıları üzerinde olumlu etkiler ortaya çıkardığını ve bu harika vitaminin özellikle de genç bayanlarda sıkça görülen regl sancılarının azaltılmasında oldukça etkili olduğu yönünde açıklamalar yapmışlardır. Bilim adamları tarafından yapılan testler sonucunda bu harika vitaminin regl sancıları öncesi ve sonrasında günlük olarak 200 mg oranında alındığı taktirde bayanlarda sıkça görülen regl sancılarının azalttığı gözlemlenmiştir. Bununla birlikte regl sancılarını maksimum düzeylerde çeken bayanların bu sorundan kurtulmasında da oldukça etkili olan E vitamininin bu dönemlerde her zamankinden daha fazla alınması gerektiğini belirten sağlık uzmanları bu harika vitaminin bolca bulunduğu besinlerin bolca tüketilmesi gerektiğinin altını çizmektedirler.

Bayanların Korkulu Kabusu: Regl Sancıları

Regl sancıları bayanların korkulu kabuslarından biridir. Bu sancıların oldukça rahatsızlık verici olduğu ve malesef ki etkisini uzun süreler boyunca devam ettirdiği bilinmektedir. Birçok bayanlar tarafından sıkça yaşanılan bu korkunç sancılar ayrıca bayanların günlük aktivitelerinde de ciddi anlamda olumsuzluklar yaşatabilmektedir. Regl sancıları etkisini uzun süreler boyunca devam ettirmesi durumunda bayanların genel psikolojilerinde de ciddi anlamda tahribatlara yol açabilmektedir. Peki bu sancıların bayanların genel psikolojileri üzerinde ne gibi olumsuzluklara yol açabilmektedir? Dilerseniz şimdi de bu konumuz hakkında sizlere bilgiler sunalım. İşte Regl sancılarının bayanların genel psikolojileri üzerinde neden olduğu olumsuzluklar;

  • Etkisini uzun süre devam ettirdiği taktirde bayanların depresyona girmesine yol açabilmektedir.
  • Etkisini uzun süre devam ettirdiğinde bayanların kronik stres rahatsızlığına yakalanmasına neden olabilmektedir.
  • Etkisini uzun süre devam ettirdiğinde bayanların agresif olmasına neden olabilmektedir.
  • Etkisini uzun süre devam ettirdiğinde bayanların günlük işlerini yapamamasına neden olabilmektedir.
  • Etkisini uzun süre devam ettirdiğinde bayanların sosyal yaşamında sorunlar yaşamasına neden olabilmektedir.
  • Etkisini uzun süre devam ettirdiğinde bayanların eşleriyle sorunlar yaşamasına yol açabilmektedir.

Görüldüğü üzere regl sancıları uzun süre etkili olduğu taktirde birçok olumsuzlukların meydana gelmesine neden olabilmektedir. Dolaysıyla uzmanlar bu sancıların önemsenmesi gerektiğini belirtmekte ve bu sancıların uzun süreler etkili olması durumunda bayanların hemen ilgili doktora başvurması gerektiğini belirtmektedirler. Makalemizde E vitamini regl sancılarını azaltıyor konusu hakkında bilgi verirken ayrıca regl sancıları hakkında da sizlere bilgiler sunduk. Umarız bu anlamda sizlere faydalar sunabilmişizdir.

Not: Makale bilgilendirme içeriklidir. Reçete değildir.

E Vitamini Neye İyi Gelir – Faydaları

 

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Depresyon - Depresyondan korunma Yolları başlıklı makalemizde bebek sonrası hüznü, bebek sonrası hüznü nasıl geçer ve doğum sonrası depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi