Faydaları
Doğal Bir Tedavi Biçimi Olarak Manuel Terapi

Doğal Bir Tedavi Biçimi Olarak Manuel Terapi

Doğal Bir Tedavi Biçimi Olarak Manuel Terapi Manuel Terapi, alternatif tıp yöntemleri içerisinde hiçbir cihaza gerek kalmadan uygulanan bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Bu tedavi biçiminde uygulayıcı uzman yabancı bir cisim kullanmadığı için tamamen doğal bir yöntem olarak bilinmektedir. Manuel Terapi yönteminde özellikle eklem ve kas ağrılarının herhangi bir nedene bağlanamadığı durumlarda farklı uygulamalar ile […]

Doğal Bir Tedavi Biçimi Olarak Manuel Terapi

Manuel Terapi, alternatif tıp yöntemleri içerisinde hiçbir cihaza gerek kalmadan uygulanan bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Bu tedavi biçiminde uygulayıcı uzman yabancı bir cisim kullanmadığı için tamamen doğal bir yöntem olarak bilinmektedir.

Manuel Terapi yönteminde özellikle eklem ve kas ağrılarının herhangi bir nedene bağlanamadığı durumlarda farklı uygulamalar ile tercih edildiği bilinmektedir. Bu uygulamalar ağrının oluştuğu bölgeye göre değişkenlik göstermektedir.

Doğal bir tedavi yöntemi olması nedeniyle hızlı bir biçimde sonuç vermektedir. Özellikle ağrının olduğu bölgenin tespit edilmesi ve bu bölgeye doğru uygulamanın yapılması sayesinde ağrılardan en kısa sürede kurtulmak mümkün olmaktadır.

Manuel Terapide Etkin Uygulamalar

Manuel Terapi içerisinde en çok tercih edilen üç farklı uygulama bulunur. Bu uygulamalar, Manuel Terapi nedir sorusunu cevaplayarak terapide nasıl yöntemler kullanıldığını ifade etmektedir:

  • Yumuşak Doku Mobilizasyonu: Bu uygulama, özellikle çevresel faktörler nedeniyle oluşan kas gerilmelerinin gevşetilerek eklemlerin daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Hem eklemler hem de kaslar için tercih edilebilmektedir.
  • Ger ve Say: Bu uygulama duruş bozukluklarından kaynaklanan kronik ağrıların giderilmesi ile uygulanmaktadır. Omurga sisteminin doğru bir şekilde yapılandırılarak ağrı oluşumunun kökten çözülmesi amaçlanır. Özellikle tüm kas sisteminin gerilmesini sağladığı için duruşta oluşan bozuklukların tespiti ve tedavisi de kolay olmaktadır.
  • Eklem Mobilizasyonu: Bu uygulama içerisinde buz kullanılarak masaj yapılmaktadır. En çok şikayet edilen sırt ağrılarında başarılı sonuçlar verdiği bilinmektedir. Çoğunlukla tutulma olarak bilinen belirtilerde tercih edilen bir uygulama olarak başarı sonuçlar vermektedir.

Manuel terapi yaptıranların yorumları genellikle ilk seans sonrasında ağrı durumunun ortadan kalkması olarak belirtilmektedir. Fakat bazı hastalar için bir seans yeterli olmamakta ve kontrol seansları da gerekli görülmektedir.

Fıtık Tedavilerinde Manuel Terapi

Manuel Terapi Tedavisi hem ruhsal kaynaklı hem de fizyolojik kaynaklı pek çok hastalığın kısa sürede tedavi edilmesini sağlayan uygulamalar olarak bilinmektedir. Bu tedavi biçiminde tercih edilen yöntemlerin kolay bir şekilde ağrıları giderdiği bilindiği için oldukça sık tercih edilmektedir.

Manuel Terapi faydaları en çok fıtık hastalıklarında görülmektedir. Bel fıtığı ya da boyun fıtığı oluşumunun başlangıç evresinde önleyici ve tedavi edici olarak bu yöntemlerin kullanıldığı bilinmektedir.

Manuel terapi uygulamaları, mevcut fıtık hastaları için de destekleyici tedavi biçimlerinden birisi olarak tercih edilmektedir. Fıtık nedeniyle oluşan ağrıların ve kasılmaların giderilmesi için düzenli olarak Manuel Terapi desteğinin alınması uzmanlar tarafından sunulan öneriler arasındadır.

Manuel Terapi Tedavileri hakkında ayrıntılı bilgi veya randevu almak için,
+90 542 520 00 15 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Web: www.drrabiaterzi.com
Telefon:
+90 542 520 00 15
WhatsApp: +90 542 439 10 52
İnstagram : @doc.dr.rabiaterzi

Bir önceki yazımız olan Kan Şekeri Düşmesi Nedir ? başlıklı makalemizde kan şekeri ani düşmesi, kan şekeri düşmesi değerleri ve kan şekeri düşmesi nasıl anlaşılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/