Faydaları
Diyete Başlıyorum; Yaşasın Kilo Veriyorum !

Diyete Başlıyorum; Yaşasın Kilo Veriyorum !

Bir süredir diyetin seyriyle ilgili yazı girmeye fırsat bulamadım. Bu yüzden üzgünüm o sebepten 26 kasımdan bu yana genel olarak diyetimin nasıl gittiğini size anlatmaya çalışacağım. Diyete bünyem alıştı artık ne kadar acıkırsam acıkayım, ne kadar efor sarf edersem sarf edeyim. Diyeti bozmak yada fazla yemek yemek aklıma bile gelmiyor. Diyet Listesinin Dışına Çıktım Mı? […]

Bir süredir diyetin seyriyle ilgili yazı girmeye fırsat bulamadım. Bu yüzden üzgünüm o sebepten 26 kasımdan bu yana genel olarak diyetimin nasıl gittiğini size anlatmaya çalışacağım. Diyete bünyem alıştı artık ne kadar acıkırsam acıkayım, ne kadar efor sarf edersem sarf edeyim. Diyeti bozmak yada fazla yemek yemek aklıma bile gelmiyor.

Diyet Listesinin Dışına Çıktım Mı?

Aslında bazen, şehir dışına çıktığımda yiyecek bir şey bulamadığımda çıkmak zorunda olduğum anlar geldi. O zamanda beyaz ekmekten kesinlikle kaçındığımı belirtmek istiyorum. Örneğin sıcak bir ezogelin çorbası ekmeksiz kahvaltının yerini tuttu bazı zamanlarda…

Bir de yurt dışından gelen misafirlerim vardı. Onları gezdirirken onlara pide yedirtmek zorunda kaldım. Haliyle bende et yemeği yemek zorunda kaldım. Ekmeksiz…

Bu iki ihlalin dışında bir de geçen gün Bursa’dan gelen kestane şekerinden bir tane yemek durumunda kaldım. Hiç aklımın ucunda bile yoktu. Ama hayatım boyunca kestaneye, kestane şekerine dayanamadım hep buldum mu affetmediğim için hediye olarak gelen kestane şekerinden de bir tane yedim.

kilo veriyorum

Diyet Listesinde ki Değişiklikler

Kahvaltı

Kahvaltı alışkanlığımı asla değiştirmedim. Bazen 2 adet yumurta yemedim 1 adet yumurta yedim de beyaz peynirin boyutunu biraz artırdım. Yada hiçi zeytin yemedim yarım dilim ekmek fazla yedim. Bu birazda diyette sıkılmamak için yaptığım şeylerin başında yer alıyordu. Özetle çok fazla çizgileri aşmadan diyete devam etmeye çalıştım. Büyük boy domates ve salatalık kesinlikle devamlı olarak tükettiğim gıdaların başında geldi.

Öğle Yemeği

Öğle yemeğim light süt ve müsliden ibaretti. Bazen yulaf ezmesinin içerisine bir bütün muzu olduğu gibi küçük küçük dilimleyerek yedim. Birkaç gün öğle yemeğinde orta boy tuzsuz patates yedim. Yakında kestane çıkar iyiden iyiye ona nasıl dayanacağım bilmiyorum. Haftada muhakkak birkaç tane kestane yemem gerekiyor. Ama sınırları aşmamak için kendimi durdurmalıyım.

Akşam Yemeği

Akşam yemeğim suda haşlanmış tavuk göğsü, haşlanmış patates, suda az yağ ile pişirilmiş lahana, hamsi buğulama gibi yemeklerden oluştu. Yemek yapmayı canım istemezse oturup 10 tane zeytin yedim (iki dilim light ekmekle) biliyorum sağlıklı değil ama diyeti bozmaktan iyidir.

Yürüyüş

Düzenli olarak yürüyüş yapmanın önemine değinmek gerekiyor. Hem insanın kendine olan güvenini artırıyor hem sağlığa olumlu etkileri oluyor hem de  yavaş yavaşta olsa kilolarınızdan kurtulmanızı sağlıyor. Bu sebepten hiçbir bahanenin arkasına sığınmaksızın düzenli olarak yürüyüş yapmanın son derece büyük bir öneme sahip olduğu da unutulmamalıdır.

Yani özet olarak kilo verdiğim için mutluyum. Yaklaşık 9 kilo verdim bu süre zarfında 5 kiloya kadar bu değişikliği vücudumda görmekte zorluk çekiyordum fakat artık zayıfladığımı bende hissediyorum. 90 kiloya düşünceye kadar diyetime katı bir şekilde devam edeceğim. 90 kiloya düştükten sonrada ekmek tüketmeden yürüyüşü aksatmadan devam edeceğim

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/