Faydaları
Diyet Listesi Hazırlama

Diyet Listesi Hazırlama

Merhaba arkadaşlar, tam iki aylık bir diyeti başarıyla tamamladım. Bu süre zarfında bir günlüğe gün gün yaşadıklarımı yazdım. Şimdi ise size bu diyetimi enine boyuna yazmaya karar verdim. Bu konuda teşekkür etmek istediklerim de var tabi ki, öncelikle diyetisyen olan, canım arkadaşım Ayça’ya buradan sevgilerimi gönderiyorum. Bazen dayanamadığım da gece 11 de onu arayıp “bir şeyler […]

Merhaba arkadaşlar, tam iki aylık bir diyeti başarıyla tamamladım. Bu süre zarfında bir günlüğe gün gün yaşadıklarımı yazdım. Şimdi ise size bu diyetimi enine boyuna yazmaya karar verdim.

Bu konuda teşekkür etmek istediklerim de var tabi ki, öncelikle diyetisyen olan, canım arkadaşım Ayça’ya buradan sevgilerimi gönderiyorum. Bazen dayanamadığım da gece 11 de onu arayıp “bir şeyler yemem gerek!” diye ağladığım zamanlarda bana verdiği desteği unutamam.

Zayıflamak İçin Diyet Listesi Nasıl Hazırlanmalıdır ?

Bu sorunun en büyük kilidi yaşam tarzınızdır. İnternet üzerinde her gün onlarca farklı diyet listesi ve yorumu ile karşılaşıyorum. Bu diyet listeleri sıklıkla yarım bırakılmaya müsait yada oldukça ciddi bir inada sahip olmanız gereken cinsten oluyor. Kendinizde diyet yapacak gücü bulamıyorsanız sizi diyete tetikleyecek bir diyet listesi hazırlamak daha önemli olacaktır. Nasıl mı? Hepsini adım adım anlatacağım aynı zamanda bu konuda bana destek olanlara da detaylıca değinerek A dan Z’ye diyet listesi hakkında edindiğim tüm bilgileri sizlerle paylaşacağım.

Diyetisyenden diyet listesi

Karar verdim, arkadaşım Ayça ile uzun uzun konuştum. Ne yemeli sorusundan daha ziyade nasıl yaşamalı sorusuna yöneldim. Zaman problemim olmadığı için ilk günlerde kendimi çok yormak istemedim. Çünkü biliyorum ki o yoğun ve can sıkıcı diyet listeleri beni uzun vadede diyete küstürecekti. Bunun yerine yediğim içtiğim ve yaptığım sporları günlük rutinler haline getirmeye başladım.

Her ne kadar Ayça bana bu konuda sıklıkla itiraz etse de, sabahları yemek yiyeceğim bir liste hazırlamamaya karar verdim. Sabah kahvaltımı başlarda dolu dolu yaptığım bir diyet listesi hazırladım. Haftanın 4 günü çok yoğun çalıştığım için bu 4 gün boyunca dolu dolu sabah kahvaltısı yapmaya gayret gösterdim.

Öğle yemeklerimde ise daha çok “doymayacak kadar” ölçüsünü korumaya çalıştım. Yani sofraya oturup eskisi gibi tıka basa yemek yerine beni akşam yemeğine kadar idare edecek bir şeyler yemeyi düşündüm. Başlarda bu zor olsa da ilerleyen zamanlarda benim için daha kolay oldu.

diyetisyenden diyet listesi

Çalıştığım günlerde ara öğün yapamadım. Olması da pek mümkün değil gibi ama yine de imkanım dahilinde bir bisküvi yada bir elma yemeye gayret gösterdim. Haftanın geri kalan üç gününde ise öğünlerimi artırıp yediklerimi azaltmayı düşündüm.

Diyet Programı Hazırlama

Uygulanabilir çift programın oluşması başlarda beni yıpratmıştı. Sonrasında ise daha seri ve daha eğlenceli bir hal aldığını söyleyebilirim. Akşam yemeklerinde ise kesinlikle kendime dikkat ediyordum. Yani diyet listemde benim için en çok dikkat edilmesi gereken öğün akşam yemekleriydi. Bunun için kızartmadan, yağlı yemeklerden ve ekmekten uzak durduğum öğünler hazırladım.

İlk güne başlamadan spora da değinmek istiyorum. Diyet listesini yaz aylarına denk getirdiğim için düzenli olarak bisiklete bindim. Kış aylarında ise yürüyüş yapmayı yada bir spor salonuna yazılmayı düşünüyorum. Yoğun bir diyet programım olmadığı gibi yoğun bir egzersiz programım da yok. Bunun yerine yavaş yavaş ama günde minimum 45 dakika spor yapıyorum. İlk günü çok kısa bir süre içerisinde yazacağım.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri ve Yemek Listesi başlıklı makalemizde nasıl çabuk zayıflarım, sağlıklı hızlı zayıflama ve sağlıklı kilo verme öğünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/