Faydaları
Diyet Devam Ediyor: Vites Düşürdüm

Diyet Devam Ediyor: Vites Düşürdüm

Evet arkadaşlar, size yaptığım diyeti anı anına yazacağımı söylemişti. Ne yazık ki kilo verme serüvenim söz konusu olduğu zaman böyle bir durumun mümkün olmadığını üzülerek belirtiyorum. Son bir haftadır kilo verme konusunda bazı sıkıntılar yaşıyorum. Daha doğrusu beslenme söz konusu olduğunda… Beslenmede zorluk yaşıyorum çünkü, çok fazla seyahat etmek bu konuda sıkıntıların artmasına neden oluyor. […]

Evet arkadaşlar, size yaptığım diyeti anı anına yazacağımı söylemişti. Ne yazık ki kilo verme serüvenim söz konusu olduğu zaman böyle bir durumun mümkün olmadığını üzülerek belirtiyorum. Son bir haftadır kilo verme konusunda bazı sıkıntılar yaşıyorum. Daha doğrusu beslenme söz konusu olduğunda…

Beslenmede zorluk yaşıyorum çünkü, çok fazla seyahat etmek bu konuda sıkıntıların artmasına neden oluyor. Durduğum dinlenme tesislerinde diyet ürünler bulunmuyor onun dışında devamlı bir koşuşturmaca içerisinde olduğum içinde ben bir şeyler yemek zorunda kalıyorum.

Son bir haftadır. Genellikle ekmeksiz mercimek çorbası sabah kahvaltılarımın vazgeçilmezi oldu. Diyet yaptığım süre içerisinde ilk kez Pazar günü çok ciddi bir rahatsızlık direkten döndü onu da belirtmeden geçmemeyim. Aşti’de bir cafe de diyetimi ve ne kadar kilo aldığımı daha sonrasında kilo vermek için yaptıklarımı düşününce karnımın inanılmaz bir şekilde acıktığını hissettim. Sonra midemin küçülmeye başladığı dönemden bu yana pek açlık hissi yaşamadığım aklıma geldi. Peki ama bu kadar acıkmamın nedeni ne olabilirdi?

Derken en son ne yediğimi düşündüm. O an önümde şekersiz bir çay vardı. En son yediğim yemek tam 29 saat önce yediğim mercimek çorbasıydı. Şimdi neden şekerimin böylesine düştüğünü ve zorluk yaşadığımı daha net bir şekilde anlamıştım.

Diyet Devam Ediyor

Diyet Devam Ediyor

Kilo vermeye karar verdiğim ilk andan itibaren tam 10 kilo verdiğimi biliyorum. Fakat bu süre zarfında genellikle hep planlı bir şekilde yemek yemeye başlamıştım. Yani diyet listemi harfiyen olmasa bile yine de sınırları elimde tutmak suretiyle dışına çıkıyordum. Fakat yolculuğu yoğun bir tempo içerisinde yapmak, kilo vermek için benzersiz bir ortam oluşturduğu gibi sizi sıkıntıya da sokacak sonuçların oluşmasına neden oluyordu.

Hal böyle olunca yaptığım diyet konusunda vites küçültme kararı aldım. Ekmek tüketmeyecektim ama seyahat ettiğim zamanlar ne gerekirse yiyecektim. Çünkü Bolu’da bulunduğum süre yemek yiyebileceğim tek bir adres vardı. Orada genellikle hamur işi yemek çıkarıyordu. Ben önceden yanımda götürdüğüm bir bisküvi ile idare etmeye çalışırken bazı sıkıntıların ortaya çıkması da içten bile olmuyordu.

Hemen Akçaabat köfte siparişi verdim. Ekmeğini yemeden köftelerini yedim. Üzerine de hasta olacağımı düşündüğüm için salep içtim. Şimdi öğlen araları yediğim yemeklerin porsiyonunu büyütmeye karar vermiştim.

  • Ne yapmayacaktım?
  • Ekmek kesinlikle yasaklar listesinde, ekmek yememeye devam.
  • Şekerli ve hamur işi tatlılar tüketilmeyecek (sütlü tatlıları haftada bir yada iki gün kaçamak olarak yemeye karar verdim.)
  • İnsanlara diyet yaptığımı ve yemekleri o yüzden yemediğimi söylemekten vazgeçip, dikkat ediyorum diyecektim.
  • Bu sayede daha hızlı bir şekilde kilo vermeye ara verip birkaç haftalığına kilomu koruyacaktım.

Peki şimdi kaç kiloyum?

Şu an için resim ekleyemediğim için kusura bakmayın. En son 95.9 kg dım. Şimdi ise 94.8 kg a düştüm. Bir 200 gram kadar tolerans tanıyıp bu şekilde kilomu korumaya karar verdim. Bir süre bu şekilde devam edeceğim. Bu süre zarfında yaptıklarım ve yapmadıklarım hakkında daha detaylı bilgileri siteye yazmaya devam edeceğim.

Aslına bakılırsa kilo vermeye karar verdiğim günden bu yana 10 kg dan fazla kilo vermişim. Bu benim kendi rekorum olmasına karşın yine de yeterli olduğunu söyleyemem. Daha çok kilo vermem gerekiyor fakat bunu biraz daha zamana yaymak en mantıklı olan olacaktır.

Beni izlemeye devam edin. 88 kg a kadar durmayacağım. Şimdilik sadece dinleniyorum.

Herkese sağlıklı haftalar diliyorum.

yasin

Bir önceki yazımız olan Anne Sütü Saklama ve Sütü Saklama Süresi başlıklı makalemizde anne sütü buzdolabında saklama, Anne Sütü Depolama ve anne sütü saklama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi