Faydaları
Dişlerinizi mi Beyazlatmak İstiyorsunuz; Bu Yönetmleri Deneyin

Dişlerinizi mi Beyazlatmak İstiyorsunuz; Bu Yönetmleri Deneyin

Diş insan hayatında en değerli parçalardan birisidir. Dişlerin sağlıksız olması insanın yeme ve içme zamanlarında sıkıntı yaşamasını ortaya çıkartır. Diş en önemli yapı taşlarıdır. Diş minesi ve diş etlerinde ki sağlık yeteri kadar sağlanamaz ise, dişlerde sorun artacak, istenmeyen çürümeler meydana gelecektir. Bunun için diş sağlığına önem vermemiz gerekir. Dişlerin beyaz görünmesi ve güldüğümüzde çekinmeden […]

Diş insan hayatında en değerli parçalardan birisidir. Dişlerin sağlıksız olması insanın yeme ve içme zamanlarında sıkıntı yaşamasını ortaya çıkartır. Diş en önemli yapı taşlarıdır. Diş minesi ve diş etlerinde ki sağlık yeteri kadar sağlanamaz ise, dişlerde sorun artacak, istenmeyen çürümeler meydana gelecektir. Bunun için diş sağlığına önem vermemiz gerekir.

Dişlerin beyaz görünmesi ve güldüğümüzde çekinmeden bembeyaz dişlere sahip olmamız en güzel duygulardan birisidir. Bu nedenle dişlerin beyaz olması için düzenli fırçalamamız gerekir. Dişin sağlığına önem vermek ve diş hastalıklarına karşı savaşmak gerekir. Diş sağlığı her şeyden değerlidir. Diş beyazlatma yöntemleri neler isterseniz bunları sizlere anlatalım ve pratik bir şekilde diş beyazlatma yöntemleri nelermiş hep beraber öğrenelim.

Dişi Beyazlatmanın Doğal Yöntemleri

Karbonat ve Limon: Diş için ideal olan bu kür hakikaten diş üzerinde olumlu etkileri bir araya getirmektedir. Evde doğal yöntemler ile uygulayacağınız bu kür oldukça basit bir yöntemdir. Evde bulunan karbonatın bir miktarını fırçanızın üzerine serpin daha sonra üzerine birkaç damla kadar taze limon sıkın ve dişlerinizi kaliteli bir diş fırçası ile önden arkaya doğru oval bir şekilde uygulayınız. Bu uygulama sizin dişlerinizde var olan bakterileri temizleyecek, diş minelerinizi inanılmaz derecede beyazlatacaktır. Bunu her gün günde iki kere uyguladığınızda dişleriniz beyazlayacak, üstelik diş çürüklerinin yok olduğuna şahit olacaksınız.

Tuz ve Limon: Doğal yöntemler ile uygulaya bileceğiniz tuz ve limon kürünü aynı şekilde bir diş fırçası ile uyguluyorsunuz. Dişinizin beyazlamasına katkıda bulunan tuzun diş üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Dişinizi limon ve tuz ile beyazlatabilir, bu işlemi günde en az 2 kere uygulayabilirsiniz.

Elma Sirkesi: Birçok temizlikte ve yiyecekte kullandığımız elma sirkesinin gücüne diyecek yok dişlerinizi elma sirkesi ile gargara yaptığınız zaman hem diş ağrısına hem de dişlerde bulunan bakterilerin giderilmesine katkıda bulunuyor. Bu nedenle elma sirkesini bir diş fırçası yardımı ile bir derin kaba biraz elma sirkesini ekleyerek diş fırçanıza bandırabilirsiniz. Daha sonra diş fırçalama işlemine geçebilirsiniz.

Diş Macunu: Dişlerinizin beyazlamasına katkıda bulunan diş macunlarında, diş macunu seçimi oldukça önem taşımaktadır. Diş macununuzu diş çürüklerine ve diş plaklarını beyazlatmasına öncü olan markalardan alarak dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalama işlemine geçebilirsiniz.Sağlıklı bembeyaz dişlere kavulmak zor değil. Kendinize ayırcağınız bir kaç dakika dişlerinizin inanılmaz derecede beyazlamasına katkıda bulunacak ve diş sağlığınızı koruyacaktır.

Diş Tozu: Eczanelerde satılan diş tozları sayesinde dişleriniz inanılmaz derecede beyazlayacaktır. Bunu alarak ev de düzenli, bir şekilde bu uygulama yöntemine geçebilirsiniz. Evde uygulayabileceğiniz diş beyazlatmanın doğal yöntemleri hakkında detaylı bilgileri sizler ile paylaştık. Diş bakımına özen gösterenler verdiğimiz bu kürler ile bembeyaz dişlere kısa bir sürede sahip olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir ? başlıklı makalemizde bleaching yöntemi, diş nasıl beyazlatılır ve evde diş beyazlatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/