Faydaları
Dişlere İmplant Uygulaması

Dişlere İmplant Uygulaması

Geleneksel yöntemlere kıyasla çok daha rahat kullanımı olan implantlar, kaybedilen diş kökleri yerine titanyumdan yapılmış yapay diş kökleridir. Geleneksel yöntemlerde daha çok protez ve köprü işlemleri uygulanmaktadır. Fakat bu uygulamalar, implant işlemleri kadar rahatlık sağlamamaktadır. Çünkü implant operasyonunda daha iyi çiğneme sağlamanın yanı sıra çok daha iyi bir estetik görünüm elde edilmektedir. Bu uygulamanın bir […]

Geleneksel yöntemlere kıyasla çok daha rahat kullanımı olan implantlar, kaybedilen diş kökleri yerine titanyumdan yapılmış yapay diş kökleridir. Geleneksel yöntemlerde daha çok protez ve köprü işlemleri uygulanmaktadır. Fakat bu uygulamalar, implant işlemleri kadar rahatlık sağlamamaktadır. Çünkü implant operasyonunda daha iyi çiğneme sağlamanın yanı sıra çok daha iyi bir estetik görünüm elde edilmektedir. Bu uygulamanın bir sınırı olmamakla birlikte, tek diş veya birden fazla dişe uygulanmaktadır. Dişlerinizde bu şekilde diş ve kök kayıpları mevcutsa, Ankara implant operasyonları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız, adadent.com.tr adresinden ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere ve operasyonlara ulaşabilirsiniz.

İmplant Uygulamasının Faydaları ve Tedavi Süresi

Kayıp diş köklerinin yeniden doldurulmasını sağlayan implant uygulaması, diğer diş köklerinin de kaybını önleyerek, diğer dişlere zarar vermeden uygulamanın yapılmasını sağlar. Yapısı gereği protez ve köprü işlemlerine göre çok daha uzun ömürlüdür. Estetik açıdan da görünümü oldukça muhteşemdir. Görünümün iyi olması ve rahatlıktan kaynaklı, hasta üzerinde öz güven tazelemesi yapılmasını sağlamaktadır. Sağlam ve güvenilir bir uygulamadır ve lokal anestezi ile kolayca uygulama yapılabilir.

İmplant uygulaması kemik ile hücresel bağ oluşturularak yapıldığı için kemik yapınıza ve doktorunuzun tavsiyesine göre 3 ile 6 ay kadar bir tedavi süresi gerekli görülmektedir. Hastalar için psikolojik bir korku yaratan bu tedavi yöntemi hakkında uzman ekibimizden randevu alarak, tüm korkularınızı yenmenize yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz. Özellikle Ankara implant tedavisi için uzman diş kliniği arıyorsanız, alanlarında uzman diş hekimlerimiz sayesinde çok daha estetik ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Elbette, implant tedavisi için ilk kriter diş kayıplarının yaşanmasıdır. Daha sonra ergenlik dönemini bitirmiş ve yetişkinliğe geçmiş kişilerde tedavi uygulanabilmektedir. Genel sağlık durumunda herhangi bir problem olmayan hastalarda da rahatlıkla uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Diş tedavisinin yapılacağı bölgede yeterli kemik yapısına sahip olan her kişide implant tedavisi yapılabilmektedir. Bu uygulama için bir üst sınır kriteri bulunmamaktadır.

Kliniklerde sadece implant uygulamasında değil, ortodonti tedavisi, kanal tedavisi, porselen diş tedavisi gibi pek çok tedavi yönteminde üstün başarı göstermektedir. Ankara implant klinikleri listenizi iyi oluşturup ve uzman diş hekimlerini ekleyerek, dişlerinizi güvenilir ellere teslim edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dişlerinizi mi Beyazlatmak İstiyorsunuz; Bu Yönetmleri Deneyin başlıklı makalemizde dişlerimin beyazlatmak için ne yapmalı, dişlerin beyazlatmak için bitkisel çözüm ve dişlerin beyazlatmak için karbonat hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/