Faydaları
Dış Kulak İltihabı Oluşumu ve Tedavisi

Dış Kulak İltihabı Oluşumu ve Tedavisi

Bakteri yada mantardan kaynaklanan dış kulak kanalında ki iltihaplanma veya enfeksiyona dış kulak iltihabı denir.Bu iltihabın etkileri iç kulakta olabileceği gibi kulağın dışında da görülebilir.Dış kulak iltihabının belirtisi yanma ve apse ile başlar.Bazı cilt hastalıkları da dış kulak iltihaplanmasına yol açabilir. Çoğu zaman kulağa su kaçması nedeniyle oluşan dış kulak iltihabının belirtileri arasında kaşıntı,şişme,ağrı ve […]

Bakteri yada mantardan kaynaklanan dış kulak kanalında ki iltihaplanma veya enfeksiyona dış kulak iltihabı denir.Bu iltihabın etkileri iç kulakta olabileceği gibi kulağın dışında da görülebilir.Dış kulak iltihabının belirtisi yanma ve apse ile başlar.Bazı cilt hastalıkları da dış kulak iltihaplanmasına yol açabilir.

Çoğu zaman kulağa su kaçması nedeniyle oluşan dış kulak iltihabının belirtileri arasında kaşıntı,şişme,ağrı ve akıntı vardır.Bu iltihaplanma tedavi edilmezse kulağın diğer kısımlarına sıçrayabilir.Bu belirtiler şeker hastalarında daha ciddi sorunlar yaşatabilir.Dış kulak iltihabının belirtileri başlar başlamaz doktorunuza görünmelisiniz.

Doktorunuz kulağınızı inceleyip uygun ilaçlar yazacaktır.Bakterileri ve mikroplardan oluşan enfeksiyonu önlemek için antibiyotik tedavisi uygulanacaktır.Antibiyotiğin yanı sıra mantar tedavisi için de ilaç verilebilir.İyileşme döneminde kulağınızı nemli tutmamalısınız.Duş alırken tıkaç veya pamuk kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Alzheimer Hastalığını Önlemek İçin Hangi Besinler Tüketilmelidir? başlıklı makalemizde alzaymır hastalığı belirtileri, alzeymer balık yağı ve alzheimer hastalığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi