Faydaları
Diş Gıcırdatmanın Zararları

Diş Gıcırdatmanın Zararları

Yoğun stres altında olduğunuz anlarda, birden bire dişlerinizi istemsiz olarak sıktığınızı fark ediyor musunuz? Dişleri sıkmak ve diş gıcırdatmak, psikolojik kökenli bir rahatsızlıktır. Genellikle kendinizi mutsuz, depresif hisettiğiniz anlarda bu tarz durumlarla karşılaşırsınız. Diş gıcırdatmak ve dişleri sıkmak, diş etlerine fazlasıyla zarar veriyor. Bazıları da uykudan uyandığında dişlerini sıktığını fark ediyor. Günlük hayatta yaşadığınız baskı, […]

Yoğun stres altında olduğunuz anlarda, birden bire dişlerinizi istemsiz olarak sıktığınızı fark ediyor musunuz? Dişleri sıkmak ve diş gıcırdatmak, psikolojik kökenli bir rahatsızlıktır. Genellikle kendinizi mutsuz, depresif hisettiğiniz anlarda bu tarz durumlarla karşılaşırsınız. Diş gıcırdatmak ve dişleri sıkmak, diş etlerine fazlasıyla zarar veriyor. Bazıları da uykudan uyandığında dişlerini sıktığını fark ediyor. Günlük hayatta yaşadığınız baskı, stres ve zorluklar dişlerinizi sıkmanızın altında yatan sebep olabilir. Peki, dişleri gıcırdatmanın zararları nelerdir?

Diş Gıcırdatmanın Zararları

Diş gıcırdatmanın zararları arasında diş hassasiyeti oluyor. Bu gıcırdatmalar, zaman içinde dişlerinizde soğuğa karşı hassasiyet oluşmasına neden olur. Bir başka zararı da dişlerinizde ani diş sızlamalarına neden olmasıdır. Bu tip diş sıkma ve diş gıcırdatmalar, diş minelerine zarar verir ve ayrıca diş boylarının zaman içinde kısalmasına neden olur. Dişlerinizde, çene bölgesinde, başta ve yanakta kas ağrılarına ve ayrıca ağız yaralarına neden olabilir. Siz de bu tarz rahatsızlıklar yaşıyorsanız, diş gıcırdatma belirtileri gösteriyor olabilirsiniz.

Diş Gıcırdatmanın Zararları

Bu, tedavi edilebilecek bir rahatsızlıktır. Eğer başlangıç seviyesinde bir rahatsızlığınız varsa, uzman bir doktordan yardım alabilirsiniz. Stres, dişleriniz üzerinde de olumsuz etkilere neden olur. Fiziksel zararları ve psikolojik zararları bulunan diş gıcırdatmalar, ciddiye alınmayan ancak aslında çok ciddiye alınması gereken bir rahatsızlıktır. Ayrıca toplumda çok sık görülmesine rağmen, çoğu kişi böyle bir rahatsızlığı olduğunun farkında bile değildir.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/