Faydaları
Diş Fırçası Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır

Diş Fırçası Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır

Günlük diş temizliğinin önemli bir parçası olan diş fırçası, dişlerde kalan yemek artıklarının giderilmesi ve ağız sağlığının korunması açısından oldukça önemlidir. Genellikle her gün, günde 2 kez kullanıldığı düşünüldüğünde, ortalama 3 ayda bir diş fırçası değiştirilmelidir. Ancak her gün kullanmıyor olsanız bile, diş fırçanızı en fazla 3 kullandıktan sonra yenisi ile değiştirmeniz gerekmektedir. Kullandığınız diş […]

Günlük diş temizliğinin önemli bir parçası olan diş fırçası, dişlerde kalan yemek artıklarının giderilmesi ve ağız sağlığının korunması açısından oldukça önemlidir. Genellikle her gün, günde 2 kez kullanıldığı düşünüldüğünde, ortalama 3 ayda bir diş fırçası değiştirilmelidir. Ancak her gün kullanmıyor olsanız bile, diş fırçanızı en fazla 3 kullandıktan sonra yenisi ile değiştirmeniz gerekmektedir. Kullandığınız diş fırçası, mutlaka yumuşak kıllardan yapılmış bir fırça olmalıdır. Sert kıllı diş fırçaları, dişlerinize zarar verir ve diş ağrılarına neden olabilir. Oldukça hassas olan dişler, yine hassas bir diş fırçası ile fırçalanmalıdır.

Diş fırçası kaç ay kullanılmalı

Titreşimli ve başlığı değiştirilebilinen diş fırçalarından kullanıyorsanız, yine en fazla 1-2 ay kullandıktan sonra başlığı değiştirmeniz yararlı olacaktır. Diş fırçanızı açık alanda değil, mutlaka kutusunda saklamanız daha doğru olacaktır. Açık alanda dolaşan mikroplar, diş fırçanız vasıtası ile vücudunuza giriş yapabilir. Bu nedenle, diş fırçanız mutlaka kapalı bir kutuda saklanmalıdır. Sert kıllı diş fırçaları, diş etlerinize ve diş minelerinize zarar verir ve zamanla aşınmalarına neden olur. Bu nedenle, diş fırçanızı mutlaka yumuşak kıllı ve esnek olanlardan yana kullanmanızda yarar var.

Diş fırçası ve diş macunu ile yapacağınız diş fırçalama ritüelini, 30 saniyede bitirmeyin. Her dişinizi ortalama on saniye fırçalamanız gerekiyor, böylece dişler arasında kalan kalıntıların daha rahat giderilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca dişlerin arka taraflarını fırçalamayı da ihmal etmeyin. İşte tüm bu uygulamaları rahatlıkla yapabilmeniz için de, mutlaka esnek bir diş fırçası kullanmanız gerekiyor. Diş fırçası satın alırken fiyatına değil, kalitesine göz atmanızda yarar var. Ağız sağlığı açısından uygun olmayan hiçbir diş fırçasını kullanmayın. Ayrıca en kaliteli diş fırçasını bile 3 aydan fazla kullanmayın.

Bir önceki yazımız olan B Vitamini Çeşitleri ve B Vitaminlerinin Faydaları başlıklı makalemizde b vitamini eksikliği, b vitamini eksikliği belirtileri ve b vitamini eksikliğinde görülen hastalıklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/