Faydaları
Dikiş İzi Makyajla Nasıl Kapatılır

Dikiş İzi Makyajla Nasıl Kapatılır

Vücudumuzun herhangi bir yerinde oluşan bir kesik sonrasında yapılan tıbbi müdahaleler ararsında olan cerrahi dikiş nedeni kesik iyileşir ancak bölgede mutlaka bir iz kalır. Bu izlerden kurtulmak için de özellikle bayanlar çeşitli estetik ameliyatlar olsa da yine de bir iz kalır. Böyle durumlar da görüntümüzü etkilerken elbette ki moral bozukluğuna neden olur. Hayat içerisinde başımıza […]

Vücudumuzun herhangi bir yerinde oluşan bir kesik sonrasında yapılan tıbbi müdahaleler ararsında olan cerrahi dikiş nedeni kesik iyileşir ancak bölgede mutlaka bir iz kalır. Bu izlerden kurtulmak için de özellikle bayanlar çeşitli estetik ameliyatlar olsa da yine de bir iz kalır. Böyle durumlar da görüntümüzü etkilerken elbette ki moral bozukluğuna neden olur. Hayat içerisinde başımıza gelen bazı kazalar sonucunda vücudumuzda oluşan yara ve dikiş izleri artık moralimizi bozmayacak. Çünkü gizleme makyaj tekniği ile bu izleri kapatmamız artık mümkündür. Günümüzde makyaj teknikleri çok gelişmiş durumda.

Dikiş İzini Kapatmak İçin Yapılan Makyaj Özellikleri

Kapatmak isteğiniz dikiş izinin şekli ve rengi makyaj malzemesinin seçiminde oldukça önemlidir. Çünkü uygulamayı bu duruma göre yapacaksınız. Dikiş izinizi kapatmak için uygulayacağınız makyaj için üretilmiş ve kullanılmakta olan belli makyaj ürünleri var. Bu ürünleri kullanmanız gerekecektir. Dikiş izinizin biçimi ve rengine göre belirleyeceğiniz bu ürünler tüm dünyada bu amaçla kullanılmakta ve çok iyi sonuçlar vermektedir. İnternet üzerinden kolay bir şekilde bulabileceğiniz bu ürünleri dikiş izinizi kapatmak için güvenle kullanabilirsiniz.

Dikiş İzi Makyajı Nasıl Yapılır?

Bazı dikiş izleri özelliklerine ve renk tonuna göre dikiş yerine concealer, kryolan dermacolor camouflage, transparan pudra adı verilen makyaj ürünleri uygulanarak kapatılabilir. Bazı dikiş izleri ise sadece iz giderici kremler ile kolay bir şekilde kapanabilir. Ancak fondöten ve concealer adı verilen makyaj ürünlerini kullanmadan önce dikiş izinize renk düzeltici ürünü uygulayın. Renk düzelticinin üzerine concealer adı verilen makyaj ürününü sürün. Kalın, kremsi bir kıvamda olan concealer ürünü sayesinde siz de dikiş izinizi mükemmel şekilde kapatabilirsiniz. Son olarak da saydam pudra uygulayarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Fondöten ve concealer adı verilen makyaj ürünleri kapatma amaçlı olarak kullanılır. Renk düzelticiler ise renk dengelemek için kullanılır. Saydam pudra ise makyajı uygulamanızı ve tamamlamanızı sağlar. Unutmayın artık dikiş izleri kabusunuz olup da moralinizi bozmayacak. Yukarıda yazmış olduğum makyaj malzemeleri ve tekniği sayesinde sizler de dikiş izlerinizden kurtulabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi