Faydaları
Differin Jeli Ne İşe Yarar, Fiyatı Ne Kadar?

Differin Jeli Ne İşe Yarar, Fiyatı Ne Kadar?

Kadınlar için güzellik önemlidir.  Vücudun en çok göze çarpan ve açıkta olan kısmı yüzümüzdür ve ufak bir sivilce bile kadınları mutsuz etmeye yeter.  Ciltte çıkan sivilcelerin birçok farklı sebebi olabilir.   Sivilceleri giderebilmek için hemen kozmetik ürünlere sarılmamak gerekir. Farklı yaş gruplarında çıkan sivilcelerin sebepleri ve tedavisi de farklı olacaktır. Etkisi hakkında emin olunmayan ürünler kullanmak […]

Kadınlar için güzellik önemlidir.  Vücudun en çok göze çarpan ve açıkta olan kısmı yüzümüzdür ve ufak bir sivilce bile kadınları mutsuz etmeye yeter.  Ciltte çıkan sivilcelerin birçok farklı sebebi olabilir.   Sivilceleri giderebilmek için hemen kozmetik ürünlere sarılmamak gerekir. Farklı yaş gruplarında çıkan sivilcelerin sebepleri ve tedavisi de farklı olacaktır. Etkisi hakkında emin olunmayan ürünler kullanmak yerine sivilce sorunu varsa bir cilt uzmanına gitmek daha doğru olacaktır. Akne ve sivilce sorunu olanlara bir çeşit A vitamini türevi olan Differin jel ve kremleri önerilmektedir.  Etken madde olarak Adapalen içeren jelin iyileştirici etkisi yüksektirDifferin özellikle aknelerin tedavisi için üretilmiş ithal bir üründür.

Differin Jel Ne İçin Kullanılır?                 

Differin jel yüzdeki akneler ve siyah noktalar (komedon) üzerinde etkilidir.  Doktorlar kol ve bacaklarda çıkan kırmızı kabarcıklar şeklinde ortaya çıkan bir hastalık olan Keratosis pilaris tedavisi için de önermektedir. Cildin soyulmasını sağlayarak altından taze deri çıkması yoluyla sorunları iyileştirmekte olan Differin jel gündüz kullanmak için değildir. Akne tedavisini bu jelle yapanlar bir başka sivilce önleyici ya da nemlendirici krem kullanmamalıdır.

Differin Jel Nasıl Kullanılır?

Differin jel cildin güneşe hassasiyetini artıracağı için geceleri kullanılmalıdır. Differin kullanılırken başka bir kozmetik ürün yüze temas ettirilmemelidir. Bölgesel bir retinoid türü olan Differin jel yatmadan hemen önce temizlenmiş bir cilde sürülmeli ve gün atlamadan düzenli ve önerilen dozda kullanılmalıdır. Gündüzleri cilt doktorunun önerdiği bir nemlendirici kullanılabilmektedir.  Jel veya krem sadece sivilceli bölgelere değil tüm yüze sürülmelidir. Dudaklarla, göz kapakları ve burun delikleri ile temas ettirilmemelidir. Sürme işlemi bittikten sonra mutlaka eller iyice bol su altında yıkanmalı, kremli ellerle göze dokunulmamalıdır. Differin jel ciltte peeling etkisi yaratacak, cildin kurumasına ve soyulmasına yol açacaktır.  Doğru şekilde ve dozda kullanıldığında yaklaşık 30 gün sonra etkisini göstermeye başlayacaktır.  Birkaç gün kullanılıp bırakılması cildin daha kötü olmasına yol açacağı için düzenli kullanılması ve sabırlı olunması şarttır.  Differin jelin genellikle 3 ay kullanılması önerilmektedir.

Yan Etkileri Olabilir Mi?

12 yaşın altında olanlar bu jeli kullanmamalıdır. Uygun yaşta ve problemli bir cildi olanlar da doktor önerisi olmadan kullanmamalıdır. Jel sürüldükten sonra kesinlikle güneşli bir ortama çıkılmamalı, cilt güneş görmemelidir. Akneler için harika bir jel olan Differin lekeli ciltlerin tedavisinde işe yaramamaktadır. Gebeler asla kullanmamalıdır.

Differin Jel Nasıl Satılır, Fiyatı Nedir?

Akneli ciltlerin tedavisi için kullanılmakta olan Differin jel ya da krem reçete ile satılmaktadır. 30 gramlık tüplerde satışa sunulan Differin jel eczanelerde

*Differin jel %0,1

*Differin jel % 0,3

*Differin krem % 0,1

olarak üç farklı biçimde bulunmaktadır.  İçeriğindeki etken maddeden dolayı Adapalene jel ismiyle de bilinir. 2017 yılına ait Differin Jel %0,1 satış fiyatı 27.86 TL’dir

 

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/