Faydaları
Desolett Kullanımı ve Desolett Yan Etkileri

Desolett Kullanımı ve Desolett Yan Etkileri

Desolett Kullanımı Desolett kullanımı ,son dönemlerde ülkemizde kullanımı oldukça artan Desolett  tablet oldukça etkili bir doğum kontrol yöntemidir. Özellikle yurt dışı bazlı kullanımına göz atacak olursak kullanıcılarına güven veren bir ilaç olduğundan rahatlıkla bahsedebiliriz. Fakat bu onun yüzde yüz etkilere sahip olduğunu belgelemez. Tabi ki her ilaçta olduğu gibi bir takım yan etkilerinin ortaya çıkması […]

Desolett Kullanımı

Desolett kullanımı ,son dönemlerde ülkemizde kullanımı oldukça artan Desolett  tablet oldukça etkili bir doğum kontrol yöntemidir. Özellikle yurt dışı bazlı kullanımına göz atacak olursak kullanıcılarına güven veren bir ilaç olduğundan rahatlıkla bahsedebiliriz. Fakat bu onun yüzde yüz etkilere sahip olduğunu belgelemez. Tabi ki her ilaçta olduğu gibi bir takım yan etkilerinin ortaya çıkması da söz konusu olabilir.

Desolett kullanımı hakkında öncelikle şunu söylemekte fayda bulunmaktadır ki hemen tüm doğum kontrol hapları birbiri ile benzer yan etkiler gösterebilir. Zaten bunu sıklıkla kullanan insanlar (her ne kadar hiçbir doğum kontrol ilacının sıklıkla kullanılması tavsiye edilmiyor olsa bile) farklı ilaçlarda aynı etkilerle karşılaştıklarını söyleyebilirler. Bu durumda bünyeden bünyeye farklılık gösterdiğini destekleyici bir etki olarak ön plana çıkmaktadır.

Desolett Yan Etkileri

Genellikle gebelikle mücadele edilen ertesi gün haplarının başlıca yan etkileri arasında baş ağrısı ve baş dönmesi gelmektedir. Bu durum doğrudan okuyucularımızın yorumları ile de sabittir. Buna karşın Desolett tablet ‘ in diğer bir yan etkisi ise ışığı ve sesi tetikleyen ve aşırı hassasiyetin ortaya çıkmasına neden olan etkisidir. Son dönemlerde özelikle diyalog içerisinde bulunduğumuz 10’a yakın kullanıcının yorumları arasından rahatlıkla şunu söyleyebiliriz ki bazı durumlarda ışığa karşı hassasiyeti tetiklediği bilinen bir husustur.

Bu durum, onu diğer gebelik önleyici ilaçlardan ayırmaz. Hemen hepsinin yan etkileri olduğunu zaten defalarca kez belirtmiştik. Fakat bazı ilaçların bazı bünyelerde etkisi daha fazla olmasına karşın bazı bünyelerde de daha uyumlu bir şekilde işlediğini görmek mümkün olmaktadır. Aynı şekilde Desolett tablet kullananlar vücudunda ve deri bölgesinde döküntülerin oluştuğu da rapor edilen bilgiler arasında yer almaktadır. Sizlerinde kaşıntı, baş dönmesi, mide bulunması ve ışığa hatta sese hassasiyet oluşumunuz başladıysa bir doktora başvurmanızı sıklıkla tavsiye ediyoruz. Ne yazık ki ülkemizde bu ilaçlar kulaktan dolma bilgilerle kullanıldığı için en büyük yardımcılarınız daha önce kullanan insanlar olmaktadır.

Desolett Kullanımı
Desolett Kullanımı

Bu yanlışın yapılmaması konusunda özellikle rica da bulunuyoruz. Bu içtiğiniz ağrı kesici hap değildir. Hem öyle bile olsa doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanmak son derece yanlıştır. Gebelik önleyici ilaçlar kullanmadan önce bir doktora başvurabilirsiniz. Bizim size anlattığımız bilgiler ise daha önceden kullanan insanların yorumları ve diğer adreslerden derlediğimiz bilgilerden fazlası değildir. O sebepten sağlığınızı ve ilerde doğacak çocuğunuzun sağlığını riske atmamak için ilaç kullanımına özellikle altını çizerek yazmakta fayda var. Gebelik önleyici ilaç kullanımına dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Desolett tablet, her ne kadar yaygın bir şekilde kullanılıyor olsa bile ruh halinde değişme ve migreni tetikleyici etkilere de sahip olabilir. Sağlıklı günler diliyoruz. Desolett tablet yorumları için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

20 yorum

 1. Ben hapa yeni başladım ama daha önceden de kullanmış tim ama bu kullandığında yan etkileri bas ağrısı çok fazla göğüs lerimde ağrı çok fazla var .migrenim var sigara da kullaniyorum hapı bırakmamış gerekiyormu

 2. iyi gunler ben 6 senedir desolet kullaniyorum cok fazla sac dokulmem var bu ilacin yan etkisi olabilirmi

 3. Merhabalar benim sorum şu olacak ilişkiden sonra desolett tablette başlandım regl olmama 1hafta var boşalma olmadı içime nde üzerine hamile kalma olasılığım var mı ilacı kullanmam etki eder mi?

 4. Desolet kullaniyorum 1 aydır 6 aylik ewliyim ilacim bitti hamile degilim desolet hamile kalmami etkiler mi

 5. Desolett kullanıyorum eczane deki bayan 110 gün sonra etkisi oluyormuş vücut da doğrumu bu ve hep aynı saate alınacakmış yoksa korumamız

 6. İyi günler ben 19 yaşında bekarım adetim normalde olmasi gereken günden çok gecikti doktora gittim yumurtaliklarımın yavaş çalıştığını ve kansızlık olduğunu söyledi bana desolett verdi 10 gün kullanıp bırakmamı söyledi öyle yaptım fakat bırakalı kaç gün oldu sancılanıyorum sürekli fakat adet olamadım bıraktıktan kaç gün sonra adet görülür.Doktora başvurmalı mıyım?

  • kullandıktan 7 gün içinde regl olmanız gerekiyor. Eger aksi olursa Doktorunuza Başvurmanızda fayda var

 7. Merhabalar ben 2 yıldan beri desolet kullanıyorum ve ilk defa olan birşeyi sormak istiyorum. Ilacımın bitmesine 4 gün var ve kanamam oldu sebebi ne olabilir. Normal olarak doktoruma muayene oldum 2 hafta kadar önce küçük bi yara olduğunu ve 3 ay kullanmam gerekeni söyledi bu ilaçların etkisi olabilir mi?

  • tabiki ilacın yan etkisi olabilir doktorunuz hapa devam etmenizi önerdi ise devam ediniz fakat yan etkileri artarsa bence tekrar doktora danışın yan etkileri mevcut derseniz tahminim ilacı kestirir veya başka bir ilaca başlatabilir

 8. Bu hap düşük yaptırır mı hiç kullanmadım ve 1 aylık hamileyim evli olmadığım için düşmesini istiyorum acil cevap verirmisiniz

  • bu ilaç sizin isteginize karşılık veremez malesef emine hanım. özel hastane de bir kadın dogum uzmanına görünmenizi öneririm.

 9. İyı günler bir sorum olacak..ilaca yeni başlıyorum aynı zamanda sigara kullanıyorum bırakmam gerekiyor mu sigarayı?

 10. Iliskiden ertesi gün bu ilaca başladım.iliskide dışına olmuştu.3 gün sonra Ilac bitecek adet olmadım.hamile kalır mıyım?

 11. SLM ben 6 ay üç aylık ine kullandım sonra cinsel istek gitmeye başladı sonra desolette döndüm istek iyice gitti doselett yapmış ola bilirmi

 12. 20 senedir desolet kullaniyorum fakat senede 1 yada 2 kere adetim uzuyor en son 2kere üst üste adetim uzayinca doktorum histeroskopi yapti fakat birsey cikmadi ve desoleti kesmemi istedi rahmi incelttigi icin kanamamin uzadığını soyledi. Fakat adetlerim hep düzensiz olurdu simdi boyle hiçbirşey kullanmamak dogrumudur.(endometriozisim var)

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/