Faydaları
Concealer Nedir Ve Nasıl Kullanılır

Concealer Nedir Ve Nasıl Kullanılır

Son zamanların en iyi kullanılan makyaj malzemelerinden birisi olan Concealer yüze aydınlatıcı olarak sürülen bir makyaj malzemesi, fondötenden hemen sonra kullanılan bu ürün makyaj bitiminden sonra aydınlık vermek için bir kez daha kullanılabilir. Concealer seçimi yaparken rengini cildinizden bir ton daha açık seçmelisiniz. Yüzünüzde aydınlatmak istediğiniz bölgelere sürüp aydınlık olmasını istemediğiniz kısımları geçmelisiniz. Concealer kullanımı […]

Son zamanların en iyi kullanılan makyaj malzemelerinden birisi olan Concealer yüze aydınlatıcı olarak sürülen bir makyaj malzemesi, fondötenden hemen sonra kullanılan bu ürün makyaj bitiminden sonra aydınlık vermek için bir kez daha kullanılabilir.

Concealer seçimi yaparken rengini cildinizden bir ton daha açık seçmelisiniz. Yüzünüzde aydınlatmak istediğiniz bölgelere sürüp aydınlık olmasını istemediğiniz kısımları geçmelisiniz. Concealer kullanımı bakışları belirginleştirmek, yüzünüzü aydınlatmak ve makyaja daha fazla gerçekçilik katmak için kullanılmaktadır.

Çok farklı renk seçeneklerinde olan Concealer, sivilce, gözaltı morlukları, leke ve küçük benleri örtmek için kullanılmaktadır. Fondötenden daha güçlü olan Concealer son zamanlarda makyajına önem veren kadınların çantalarında taşıdığı en önemli makyaj malzemesi halini aldı.

Concealer Kullanımı Nasıl Olmalı?

Makyaja başlar başlamaz gözaltlarından başlamalısınız. Bir Concealer fırçası yardımı ile kullandığınız renk Concealer’ı göz altlarınıza sürmelisiniz. Daha sonra göz pınarlarınızdan başlayarak, gözünüzün diğer tarafına doğru yayabilirsiniz.

Çok kibar bir uygulama şekliyle çok aşırı yaymadan uygulamalısınız. Sert dokunuşlarla Concealer’i sürmeye çalıştığınızda cildiniz Concealer emecek ve yüzeyde hemen hemen görünecek bir şey kalmayacaktır.

Gözaltı Morlukları, Sivilceler, Lekeler

Yüzünüzdeki izleri gizlemek istiyorsanız, bu lekelerin üzerine Concealer sürerken makyaja başladığınızda ilk olarak gözaltı morlukları sivilcelerinize ve lekelerinize Concealer sürün. Concealer’ın bir tarafınızda olup bir tarafınızda olmaması iyi bir görüntü vermez, onun için sivilcelerinizin ve lekelerinizin üzerine sürdükten sonra tüm yüzünüze bir tabaka halinde yayınız.

Gizlemek istediğiniz tüm lekeleriniz ve sivilcelerinizin üzerine yaydıktan ve daha sonra tüm yüzünüze çok ince bir tabaka şeklinde sürdükten sonra üzerine fondöten sürerek sabitleyin. Daha sonra göz kaleminizi, farınızı, rimelinizi sürebilir makyajınızı güzel bir şekilde sabitleyebilirsiniz.

Bulunduğunuz Ortama Göre Makyaj Yapın!

Hangi ortama girecekseniz ona göre makyaj her zaman değerli makyaj stillerindendir. Alışveriş merkezine giderken düğün makyajı yapmak kesinlikle doğru bir davranış değildir. Düğüne giderken de alışveriş merkezine gidiyormuş gibi makyaj yapmak da doğru değildir. Kendi renginize göre makyaj malzemesi seçtikten sonra, makyaj yapmanın kolaylığını ve hoş görüntüsünü hissedebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/