Faydaları
Çok Yemek Yedikten Sonra Yapılması Gerekenler

Çok Yemek Yedikten Sonra Yapılması Gerekenler

Ağır yemekten sonra yapılması gerekenler KANEPEYİ UNUTUN Çok fazla ya da çok ağır yemisiniz? Eğer yemeğinizi yedikten sonra kendinizi enerjisiz ve bitkin his ediyorsanız asla kanepede yarı uzanmış pozisyonda oturmak veya yatağınıza uzanmak hiç tavsiye edilir durumlar değil.  Şişkinlik ve abdominal distansiyon hissi, aslında, gıdanın mideye geçişi nedeniyledir. Yatay pozisyonu sindirimi yavaşlar ve gastroözofageal reflü […]

Ağır yemekten sonra yapılması gerekenler

KANEPEYİ UNUTUN

Çok fazla ya da çok ağır yemisiniz? Eğer yemeğinizi yedikten sonra kendinizi enerjisiz ve bitkin his ediyorsanız asla kanepede yarı uzanmış pozisyonda oturmak veya yatağınıza uzanmak hiç tavsiye edilir durumlar değil.  Şişkinlik ve abdominal distansiyon hissi, aslında, gıdanın mideye geçişi nedeniyledir. Yatay pozisyonu sindirimi yavaşlar ve gastroözofageal reflü teşvik etmektedir. Bu nedenle, doyurucu bir akşam yemeğinden sonra, yatmadan önce iki veya üç saat beklemek daha iyidir.

YÜRÜYÜŞE ÇIKIN

Doyurucu bir yemekten sonra, her zaman tavsiye edilen şey, bir yürüyüş yapmaktır. Bu yürüyüş aynı zamanda aşırı kalorileri atmaya da yardımcı olur. Dışarısı soğuksa evden çıkmadan üstünüzü kalın edin.

SONRAKİ GÜNLERDE

Zor sindirilen gıdalardan kaçının:  meyve, sebze, su tüketin ve alkollü, gazlı içeceklerden ve tatlılardan imtina edin. Sevdiğiniz yiyecekleri tamamen sınırlamak doğru olmazdı, sadece azaltmaya çalışın. Ve mümkünse günlük orta derecede fiziksel aktivite yapmak tavsiye edilir.

 

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/