Faydaları
Çocuklarda Boy Uzamasına Yardımcı Besinler

Çocuklarda Boy Uzamasına Yardımcı Besinler

Uzun bir maraton kabul edebileceğimiz hayat yolunda koşacak olan çocuklarımız, yarınlara sağlıklı ve huzur içinde koşmalıdır. Ruhsal ve Bedensel açıdan gelişimlerini desteklemek ve gelişimlerinin her kademesini gözlemlemek ise aile büyüklerinin görevidir. Çocuklarda Boy Uzamasına Yardımcı Besinler Nelerdir? İşte bu soru ile bir hayli karşılaşıyor ve artık cevaplamanın zamanı geldiğine inanıyoruz. Bu yazımızda; çocuklarımızın bedensel açıdan […]

Uzun bir maraton kabul edebileceğimiz hayat yolunda koşacak olan çocuklarımız, yarınlara sağlıklı ve huzur içinde koşmalıdır. Ruhsal ve Bedensel açıdan gelişimlerini desteklemek ve gelişimlerinin her kademesini gözlemlemek ise aile büyüklerinin görevidir.

Çocuklarda Boy Uzamasına Yardımcı Besinler Nelerdir?

İşte bu soru ile bir hayli karşılaşıyor ve artık cevaplamanın zamanı geldiğine inanıyoruz. Bu yazımızda; çocuklarımızın bedensel açıdan gelişimlerinin en temel parçası olan kemik gelişimi ve doğal olarak boy atmalarına dair detaylara birlikte değineceğiz. Çünkü biliyoruz ki; çocukları için bu bilgilere ihtiyaç duyan anne ve babalar var aramızda…

Çocuklarımızın boylarının uzamasına yardımcı olacak etkenlerden biri de besinler ve bu besinlerle donatılmış sağlıklı beslenme takvimidir. Elbette yalnızca beslenme ile de bu durumun sonuçlarının boy uzaması olacağını düşünmemelisiniz. Spor yaparak, kemik gelişimine destek olan çocukların boylarının uzaması çok daha olağan bir sonuçtur.

Gelelim Çocuklarda Boy Uzamasına Yardımcı Besinler Listesine;

  • Kalsiyum deposu olan Süt ve elbette süt ürünleri,
  • Sebze reyonundan; Brokoli ve Soya Fasulyesi,
  • Susam ya da içerdiği Susam ve Susam yağı ile Tahinleri de Pekmez ile karıştırarak kahvaltıyı zenginleştirebilirsiniz,
  • Kurutulmuş meyve tüketimini eksik etmemeli ve abartmadan tüketilmelidir,
  • Ceviz, Badem ve Fındık gibi enerji yönünden zengin kuru yemişlerin tüketilmesi de çocukların boylarının uzamasına yardımcı olacaktır.

İşte bu liste ile gelişim çağındaki çocuğunuzun sorunsuzca büyümesini ve kemik gelişimine yardımcı olmayı sağlayabilirsiniz. Sağlıklı büyüyen nesiller, her anne ve babanın gönülden isteğidir.

Ancak yazımızın içeriğinde belirttiğimiz gibi… Yalnızca dengeli beslenme ile boy uzamasına yeterince yardımcı olamazsınız. Çocuklarınızı başta basketbol olmak üzere çeşitli bedensel aktivitenin yoğun olduğu spor faaliyetlerine yönlendirmelisiniz. Böylelikle onun daha dirençli bir bağışıklık, kas ve kemik yapısına sahip olmasını sağlarsınız. Elbette böylesi çok daha iyi bir gelişim sürecidir.

Çocuklarda boy uzamasına dair bilgilendirmemize burada son veriyoruz. Çocuklarınızın sağlıklı, huzurlu ve insana yakışır bir adap ile büyümeleri dileklerimiz ile yazımıza son veriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Yeni doğan Bebeklerin Çok Uyuması başlıklı makalemizde bebek aşırı uyku, bebek uyku düzeni ve bebekler kaç saat uyur hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/