Faydaları
Cinsel Terapi Nasıl Yapılır ?

Cinsel Terapi Nasıl Yapılır ?

Cinsel terapi son yıllarda oldukça ilgi görmeye başlamış bir terapi şeklidir. Genellikle çiftlere terapi olarak yapılabildiği gibi, tek olarak bekar insanlara da uygulanabilir. Cinsel terapi nedir ve neleri kapsar dediğinizde hemen hemen cinsel güdüleri içine alan her konuyu dahil edebilirsiniz. Tatmin olma ya da olamama, cinsel arzuların aşırı istekli oluşu ya da hiç olmayışı gibi […]

Cinsel terapi son yıllarda oldukça ilgi görmeye başlamış bir terapi şeklidir. Genellikle çiftlere terapi olarak yapılabildiği gibi, tek olarak bekar insanlara da uygulanabilir. Cinsel terapi nedir ve neleri kapsar dediğinizde hemen hemen cinsel güdüleri içine alan her konuyu dahil edebilirsiniz. Tatmin olma ya da olamama, cinsel arzuların aşırı istekli oluşu ya da hiç olmayışı gibi tüm konular uzmanlar çerçevesinde tedavi için uygulamaya başlanır ve çoğunlukla seanslardan oluşur.

Her cinsel terapi nedenlerine göre tedavileri de farklı olabilir. Çiftler için farklı uygulamalar denenirken, bireysel kişiler için ve sorunların büyüklüklerine göre tekli ya da çoklu oturumlar yapılabilir. Burada genellikle yasak ya da utanma duygusu olmadan ve herkes kendi duygularını sonuna kadar anlatılarak çare bulmaya çalışırlar.

Cinsel terapilerde insanların çocukluğuna kadar inilir. Olası bir bozukluk mu yoksa korku, çekinme, cinsel baskıların oluşu gibi nedenlerin hangisi olduğu aranılır. Kişi bu terapilerde kendi ile barışır ve sorunları daha kolay görerek cinsel hayatında mutlu olmaya doğru yol alır. Cinsel terapi genellikle sadece içine kapanık ya da askı altında olan insanların yaşaması gereken bir dönem değildir. Bu her kişide farklı sebepler ile ortaya çıkar ve farklı şekilde ilerleyerek tedavi olunur.

Özellikle cinsellikten soğuyan ve zevk alamayanların mutlaka uğraması gereken bu cinsel terapiler için kişinin evli olmasına da gerek yok. Her zaman için düzeyli ve düzenli ilişkiler öneren uzmanlar, gerçek hayatınızda da sizin yaşamınızı kolaylaştıracak öğütler ve dersler ile daha kolay adapte olmanızı ve bu sorunları aşmanız için ellerinden geleni yapacaklardır. Cinsel terapi fiyatları ise elbette sizlerin sorunlarına göre ve seanslara göre değişecektir. Bu konuda doğru ve başarılı olan bir adres ile iletişim kurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi