Faydaları
Çikolata Yemenin Faydaları Nelerdir ?

Çikolata Yemenin Faydaları Nelerdir ?

Haftada üç kez küçük bir parça bitter çikolata kalp krizi ve felç riskini azaltır Bitter çikolata? Yaşasın. O, arterlerin arkadaşı ve insanları kalp krizi ve felçten korur. Ekstra çikolatanın kalp için iyi olduğu haberi yeni değil. Ama Beslenme Dergisi’nde yayınlanan bir İtalyan çalışmasına göre, anti-inflamatuar fonksiyonu sayesinde kardiyovasküler sistemi korur. “Sabah itibaren akşama kadar, tavsiye […]

Haftada üç kez küçük bir parça bitter çikolata kalp krizi ve felç riskini azaltır

Bitter çikolata? Yaşasın. O, arterlerin arkadaşı ve insanları kalp krizi ve felçten korur. Ekstra çikolatanın kalp için iyi olduğu haberi yeni değil. Ama Beslenme Dergisi’nde yayınlanan bir İtalyan çalışmasına göre, anti-inflamatuar fonksiyonu sayesinde kardiyovasküler sistemi korur.

“Sabah itibaren akşama kadar, tavsiye edilen çikolata miktarı 6,7 gramdır.” hematolog Giovanni De Gaetano! ” Aşırıya kaçmamaya  dikkat edin, aksi takdirde yağ içeriği nedeniyle yüksek kalori alabilirsiniz. ”

Milan Kanser Enstitüsü ile işbirliği yapan Campobasso araştırmacıları tamamen sağlıklı ve kardiyovasküler sisteminde hiç bir sorun olmayan yaklaşık 5 bin kişinin C- reaktif protein düzeylerini ölçtüler.

Çalışma düzenli bir şekilde bitter çikolata yiyen insanlarda yemeyenlerle kıyaslamada % 17 kardiyovasküler sistemin daha az riskli olduğunu göstermiştir. Aynı zamanda Amerika’da da kardiyovasküler riskleri azaltmak için bitter çikolata kullanılan gıdalardan biridir.

 

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/