Faydaları
Cefaks Antibiyotik Nasıl Kullanılır Yan Etkileri Ve Fiyatı

Cefaks Antibiyotik Nasıl Kullanılır Yan Etkileri Ve Fiyatı

Orta düzeyli bir antibiyotik ilaç türü olan ve bu sayede hafif düzeyli bakteriyel kaynaklı enfeksiyon tedavisinde kullanılan cefaks, ayrıca olası yan etkilerine maruz kalınmaması açısından mutlak olarak doktor tavsiyesi ve reçetesi üzerinden kullanılması gerekmektedir. Hafif düzeyli bir antibiyotik olması sayesinde genellikle kısa süreçli bir kullanım tarzına sahip olan cefaks, ayrıca düşük bir fiyat tarifesine de […]

Orta düzeyli bir antibiyotik ilaç türü olan ve bu sayede hafif düzeyli bakteriyel kaynaklı enfeksiyon tedavisinde kullanılan cefaks, ayrıca olası yan etkilerine maruz kalınmaması açısından mutlak olarak doktor tavsiyesi ve reçetesi üzerinden kullanılması gerekmektedir. Hafif düzeyli bir antibiyotik olması sayesinde genellikle kısa süreçli bir kullanım tarzına sahip olan cefaks, ayrıca düşük bir fiyat tarifesine de sahip olması sayesinde en fazla kullanılan antibiyotikler arasında yer almaktadır.

Cefaks Tablet Kullanıldığı Alanlar Şunlardır;

Üst Solunum Yolu Rahatsızlıkları

Sinüzit, influenza, orta kulak iltihaplanmaları ve rinit gibi akut türü sağlık sorunları tedavisinde cefaks antibiyotik ilaç kullanılmaktadır.

Alt Solunum Yolu Rahatsızlıkları

Farenjit, larenjit ve hafif düzeyden ilerleyen bronşit enfeksiyonlarında da cefaks antibiyotik ilaç kullanılmaktadır.

İdrar Yolları Enfeksiyonları

Hafif düzeyli mesane iltihaplanmaları, nefrit, genital bölge iltihaplanmaları ve rahim ağzı iltihaplanmalarında da cefaks antibiyotik ilaç kullanılmaktadır. Ayrıca yumuşak deri ve doku enfeksiyonlarında da cefaks antibiyotik kullanımı söz konusu olabilmektedir.

Cefaks Tablet Olası Yan Etkileri İse Şu Şekildedir;

 • Halsizlik
 • Ağızda kuruluk
 • Baş dönmesi
 • Mide yanması
 • Sindirim sistemi problemleri
 • İdrar renk tonunda değişimler
 • Rahatsızlık verici kötü koku gibi belirtiler cefaks antibiyotik yüksek dozaj kullanımına bağlı olarak meydana gelebilmektedir.

Cefaks Tablet Kullanımında Bilinmesi Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cefaks tablet kullanımında yukarıdaki olası yan etkilere maruz kalınmaması açısından, mutlaka doktor tavsiyelerine ve uyarılarına harfiyen uyulmalıdır.
 • Cefaks tablet kullanımı süreci boyunca iyileşme belirtileri görülmesi durumunda, ilacın kesilmemesi ve son durum hakkında ilgili doktora bilgiler sunulmalıdır.
 • Cefaks antibiyotik ilaç sern ve çocukların ulaşamayacağı bir ortamda muhafaza edilmelidir.
 • Cefaks tablet gebelik ve çocuk emzirme dönemlerinde kullanılması tavsiye edilmemektedir.
 • Önceki süreçlerde mide hastalıklarına, kronik gastrit ve ülser gibi ciddi mide rahatsızlıklarına maruz kalanlar cefaks tablet kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır.

Cefaks Tablet Kimler Kullanabilmektedir?

Hafif düzeyli bir antibiyotik ilaç olması sayesinde 12 yaş ve üzeri çocuklarda da kullanımı söz konusu olabilen cefaks tabletin bu sayede 12 yaş ve üzeri çocuklarda, yetişkinlerde ve ileri yaş grubunda yer alan bireylerde kullanılabilmektedir. Ancak, uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere her ne kadar hafif düzeyli bir antibiyotik ilaç olsa da cefaks tabletin kullanımında ilacın yüksek dozaja bağlı olarak yan etkilere neden olabildiğinden cefaks tablet kullanımına engel teşkil edebilecek ciddi sağlık problemlerinde ilacın kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

Cefaks Tablet Kullanım Şekli İse Şu Şekildedir;

Doktorunuz tarafından da reçete edildiği üzere cefaks film tablette her bir dozajın bir bardak su ile birlikte ve tok karnına alınması gerekmektedir. Ayrıca, cefaks film tablet kullanımı öncesinde ilaç kutusu içerisinde yer alan kullanım talimatı belgesinin de okunmasında fayda bulunduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz.

Cefaks Tablet 2018 Fiyat Tarifesi İse Şu Şekildedir;

Eczaneniz üzerinden reçeteli olarak satın alabileceğiniz Cefaks 500 mg 10 film tablet olarak 19.71 tl üzerinden satın alabilmektesiniz.

Bir önceki yazımız olan Kol Sarkmaları Nasıl Giderilir ? başlıklı makalemizde kol sarkmaları için dambıl hareketleri, kol sarkmaları için egzersiz hareketleri ve kol sarkmaları nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/