Faydaları
Boğaz Ağrısı İçin Ne Yapılır

Boğaz Ağrısı İçin Ne Yapılır

Kış aylarının gelmesi ile hastalıkların da kapıyı çaldığını görmekteyiz. Her zaman doğal yöntemler ile hastalıkları def etmenin yolları aransa da zaman zaman doktordan da destek alınabilmektedir. Kış aylarında en çok rahatsız eden sorunların başında boğaz ağrısı sorunu gelmektedir. Hem rahatsız edici hem de insan hayatını olumsuz etkileyen bir rahatsızlık olan öksürük için alınabilecek bazı önlemler ve […]

Kış aylarının gelmesi ile hastalıkların da kapıyı çaldığını görmekteyiz. Her zaman doğal yöntemler ile hastalıkları def etmenin yolları aransa da zaman zaman doktordan da destek alınabilmektedir. Kış aylarında en çok rahatsız eden sorunların başında boğaz ağrısı sorunu gelmektedir. Hem rahatsız edici hem de insan hayatını olumsuz etkileyen bir rahatsızlık olan öksürük için alınabilecek bazı önlemler ve kolay tedavi yolları bulunmaktadır.

Kırmızı Biber Ve Tuz

Antioksidan etkisi bulunan ve vücutta antibiyotik görevi yapan kırmızı biberden 8’de 1 boyutundaki çorba kaşığı miktarı kadar alın ve sıcak su ile karıştırın. Bu karışımı gün içinde gargara yaparak uygularsanız zaman geçtikçe boğazınızın daha da yumuşadığını hissedeceksiniz. Tuzu da aynı işlemden geçirerek gargara uygulaması yaparak sorununuza ilaç olabilirsiniz.

Meyan Kökü Çayı

Herkes için ayrı bir şifa kaynağı olan özel çaylardan biri de meyan kökü çayı olarak bilinmektedir. Kış aylarında en büyük yardımcıdır. Bir fincan suyun içine sadece 2 parça meyan kökü atmanız yeterli olacaktır. Karıştırdığınız bu iki maddeyi içtiğiniz zaman boğazınızın en büyük dostu siz olacaksınız.

Karanfil Ve Papatya

Karanfil normal zamanda da çayın içine katıldığında dinçlik vermektedir. Kış aylarında ise istediğiniz kadar rahat bir dönem geçirebilmenize yardım edebilecektir. Sıcak suyun içine birkaç tutan karanfil atın ve gün boyu bu şekilde birkaç fincan için. Hemen yanında farklı bir uygulama olarak papatya çayını önerebiliriz. Hem sakinleştirir hem de ağrılı bölgedeki sıkıntının giderilmesine yardımcı olur.

Oksijenli Su

Diğer tüm yöntemlerin yanında en farklısı oksijenli su olarak görülebilmektedir. Zaten suyun içinde oksijen olduğunu varsayarsak ekstra bir ilave yapmanız gerektiğini hatırlatabiliriz. Bunun için sadece %3 oranında ekleyebileceğiniz hidrojen peroksit çözeltisine ihtiyacınız olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Hint Ayvası Nedir, Faydaları Nelerdir başlıklı makalemizde hint ayvası fidanı, hint ayvası fiyat ve hint ayvası nasıl yenir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/