Faydaları
Boğaz Ağrısı İçin Ne İyi Gelir

Boğaz Ağrısı İçin Ne İyi Gelir

Mevsim değişikliği söz konusu olduğu zaman boğaz ağrılarının arttığı gözlenmektedir. Bu durum bazen dikkatsizlikte bazen de bakteriyel enfeksiyonlardan kaynaklanabilir. Fakat oldukça basit önlemlerle boğaz ağrısından kurtulmak mümkün olabiliyor. Dilerseniz öncelikle boğaz ağrısına değinelim. Boğaz ağrısı sebepleri göz önüne alındığı zaman akıllara öncelikli olarak enfeksiyonlar gelmektedir. Boğaz ağrısının neden kaynaklandığının tespit edilmesi de söz konusudur. Bunlar […]

Mevsim değişikliği söz konusu olduğu zaman boğaz ağrılarının arttığı gözlenmektedir. Bu durum bazen dikkatsizlikte bazen de bakteriyel enfeksiyonlardan kaynaklanabilir. Fakat oldukça basit önlemlerle boğaz ağrısından kurtulmak mümkün olabiliyor. Dilerseniz öncelikle boğaz ağrısına değinelim. Boğaz ağrısı sebepleri göz önüne alındığı zaman akıllara öncelikli olarak enfeksiyonlar gelmektedir. Boğaz ağrısının neden kaynaklandığının tespit edilmesi de söz konusudur. Bunlar arasında virüsler için ve bakteriler için ayrı ayrı yollar denenebilir.

Boğaz Ağrısı Öksürük

Genellikle boğaz ağrısı öksürük ile kendini ortaya çıkardığı için boğazlarda ciddi anlamda ses kısıklığının oluşması da söz konusu oluyor. Böyle durumlar söz konusu olduğu zaman sıvı alım miktarını yükseltmek boğaz ağrısının da öksürüğün de önüne geçilmesi için yeterli olacaktır. Eğer vücudun bağışıklığı düştüyse o zamanda vitamin takviyesi yaparak enfeksiyonunun etkilerinin önüne geçmek mümkün olabilir. Daha ilerleyen zamanlarda başka sıkıntıların ortaya çıkmasını engellemek amacıyla bir hastalığın kuluçkasında olup olmadığına da özellikle dikkat etmekte fayda bulunmaktadır.

Boğaz ağrısı ortaya çıktığı zaman bitki çayları tüketilebilir. Bu durum boğaz ağrısının ortadan kalkması açısından son derece büyük artılara neden olacaktır.

boğaz ağrısı nasıl geçer

Boğaz ağrısı ve öksürükle birlikte soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyon belirtileri varsa ayrı bir tedavi yönteminde ilerlemek yeterli olacaktır. Buna karşın bazı durumlarda sadece kuru öksürüğün neden olduğu boğaz ağrısı da ortaya çıkabilir.

Sıklıkla karşımıza çıkan bir diğer problem ise aşırı soğuk içeceklerin tüketilmesi sonrasında ortaya çıkan boğaz ağrısı olabilir. Böyle bir durum söz konusu olduysa da ılık sıvılar tüketilmelidir. Özellikle yaz ayları yoğun sıcakların kendini göstermesiyle birlikte aşırı soğuk suların tüketilmesi ve dikkatsiz şekilde rüzgarda kalmak gibi durumlar boğaz ağrılarının görülmesine neden olabilir.

Genel olarak boğaz ağrısı ses kısıklığı ile birlikte ortaya çıktıysa bir mikroptan ve aşırı öksürükten söz etmek mümkün olabilir. Aşırı öksürük söz konusu olduysa doğrudan bir doktora başvurmanız daha sağlıklı sonuçların alınmasına neden olacaktır. Aşırı sigara tüketimi ve kirli havada yer almak gibi durumlarda boğaz ağrısının artmasına neden olabilir. Sıklıkla göz ardı edilse bile alerjik reaksiyonlarında boğaz ağrılarını tetiklediği bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Depresyon - Depresyondan korunma Yolları başlıklı makalemizde bebek sonrası hüznü, bebek sonrası hüznü nasıl geçer ve doğum sonrası depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM