Faydaları
Böbrek Taşı Nasıl Düşer ?

Böbrek Taşı Nasıl Düşer ?

Böbrek taşı düşürmek, oldukça zorlu bir süreçtir. Böbreklerden kum dökmek bile geceleri uykunuzdan edip, günlük rutin işlerinizi engelleyip sizi yatağa düşürürken, böbrek taşı düşürmek çok daha zorlu bir süreçtir. Bunun için çeşitli ilaçlar tavsiye edilebilir. Ancak böbrek taşı düşürmek istiyorsanız, yapabileceğiniz belki de en iyi şey bol bol su içmektir. Bildiğiniz üzere bu taşı düşürmeniz […]

Böbrek taşı düşürmek, oldukça zorlu bir süreçtir. Böbreklerden kum dökmek bile geceleri uykunuzdan edip, günlük rutin işlerinizi engelleyip sizi yatağa düşürürken, böbrek taşı düşürmek çok daha zorlu bir süreçtir. Bunun için çeşitli ilaçlar tavsiye edilebilir. Ancak böbrek taşı düşürmek istiyorsanız, yapabileceğiniz belki de en iyi şey bol bol su içmektir. Bildiğiniz üzere bu taşı düşürmeniz idrar sırasında gerçekleşecektir. Bol su tükettiğinizde daha sık idrara çıkar, taşı düşürme şansınızı da arttırırsınız. Peki, başka neler yapılabilir? Böbrek taşı nasıl düşer?

Böbrek Taşı Nasıl Düşer ?

Tıp dilinde adı Nefrolitiazis olan böbrek taşını düşürmek için su içmek kadar beslenmek de önemli. Bu taşın oluşumunda, zaten beslenme önemli bir rol oynar. Özellikle kıvırcık, ıspanak gibi yeşilliklerin iyice yıkanmadan tüketilmesi, böbreklerde taşın oluşmasına neden olur. Yine taşın düşürülmesinde de beslenme önemli bir faktördür. Peki ne tüketmelisiniz? Öncelikle bu dönemde bol bol sirke tüketmeye özen gösterin. Sirkeli su, sirkeli çorba ve yiyeceklerinizi sirkeli su ile yıkayarak tüketmeye özen gösterin.

Böbrek taşı düşürme belirtileri ağrı ve yanma ile beraber gelir.Bu dönemde bolca sıvı gıda ve su tüketmelisiniz.

Böbrek Taşı Nasıl Düşer

Böbrekleri güçlendiren bitki ve yeşilliklere ihtiyacınız olacak. Böbrek taşı nasıl düşer diyorsanız, karahindiba tüketmeye özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Bu besini iyice yıkadıktan sonra, çayını yaparak tüketmeyi deneyin. Hem sindirimi daha kolay olacak, hem de böbreklerinize daha hızlı fayda sağlayacak. Bol bol C vitamini alarak böbreklerinizi güçlendirin. Yine aynı şekilde protein kaynağı olan et ve balık gibi ürünleri daha sık tüketmeye özen gösterin. Bu tip besinler, böbrek taşı oluşumunu engellemek için de etkilidir.

Böbrek taşı düşürme yolları ile ilgili bilgiyi sizlere sunduk, aklınıza takılan bir soru olursa aşağıdan yorum göndererek, sorunuzu sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ürik Asit Yüksekliği ve Gut Hastalığı başlıklı makalemizde eklemde ağrı, eklemde şişlikler ve gut hastalığı belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/