Faydaları
Bir Türlü Diyete Başlayamıyorsanız Bunları Deneyin

Bir Türlü Diyete Başlayamıyorsanız Bunları Deneyin

Diyet yapmak ve zayıflamak istiyorsunuz. Bu kararınızı bir türlü hayata geçiremiyor ve sürekli erteliyorsanız, kendinize çeşitli motivasyon araçları bularak, hayatınızda nelerin değiştiğini gözlerinizle göreceksiniz. Kilo verme sürecinin en önemli basamaklarından birisi, motivasyondur. Kendinize belirleyeceğiniz doğru motivasyon aracı ile, başarıya çok daha kolay ve emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Aynadaki görüntünüz sizi rahatsız ediyor ya da beğendiğiniz giysilerin […]

Diyet yapmak ve zayıflamak istiyorsunuz. Bu kararınızı bir türlü hayata geçiremiyor ve sürekli erteliyorsanız, kendinize çeşitli motivasyon araçları bularak, hayatınızda nelerin değiştiğini gözlerinizle göreceksiniz.

Kilo verme sürecinin en önemli basamaklarından birisi, motivasyondur. Kendinize belirleyeceğiniz doğru motivasyon aracı ile, başarıya çok daha kolay ve emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Aynadaki görüntünüz sizi rahatsız ediyor ya da beğendiğiniz giysilerin içine giremiyor musunuz? O zaman kilolarınızın yarattığı bütün sorunları bir kağıda yazmayı deneyin. Bu kağıda neden  kilo vermek istediğinizi, kilo verince sizi nelerin beklediğini vs. gibi konuları da yazabilirsiniz. Biraz önceki kilo verme hayallerinizi, acıktığınızda unutabilirsiniz. Ancak bunları bir yere yazarsanız, acıktığınızda kendinizi frenlemeniz daha kolay olacaktır.

Zayıf bir resminizi buzdolabının üzerine yapıştırın. Ya da hayallerinizdeki vücut ölçülerine sahip bir kadının resmini de yapıştırabilirsiniz. Böylece buzdolabına her yaklaştığınızda, gerçekler yüzünüze bir tokat gibi çarpacak.

Kilo vermek isterken, nasıl kilo veremediğinizi anlayamıyorsunuz değil mi? Aslında yapmanız gereken öyle kolay ki! Gereksiz yere yediğiniz yemekleri bir poşete koysanız, günün sonunda siz bile manzaraya şaşırırsınız. Bir gün boyunca, canınız her abur cubur istediğinde, bunları  mideniz yerine bir poşete doldurun. Bu taktiğin işe yaradığını göreceksiniz.

Zayıflayınca giyebileceğiniz bir giysi aldınız, ancak senelerdir o kıyafetin içine giremiyorsanız, bu taktiği boşverin. Onun yerine, kendi pantolonunuzu ya da herhangi bir kıyafetinizi, gün içinde sürekli görebileceğiniz bir yere koyun. Görüntünüz hissettiğinizden daha kilolu olabilir. Böylece gözünüz her o kıyafete takıldığında, gerçekler sizi kendinize getirecek ve diyetinizi devam ettireceksiniz.

Her gün tartılmak yerine, haftada 1 tartılmayı deneyin. Her gün tartıldığınızda, 1 kilo bile verseniz zayıfladığınızı düşünüp, kendinizi ödüllendirmek isteyebilir ve çeşitli kaçamaklar verebilirsiniz. Dişinizi sıkın ve diyetinizi tartılana kadar devam ettirin. Bir haftada neler başarabileceğinizi gözlerinizle göreceksiniz.

Diyet yapmak istiyorsunuz fakat yeterli enerjiniz ve motivasyonunuz yoksa; diyet yapmak isteyen arkadaşlarınızla birlikte bir yarışma düzenleyin. Hepiniz bir kutunun içine 200 TL koyun. Bir ayın sonunda en çok kilo veren tüm paraları alır. Bu süreçte her hafta belli bir rakamın altında kilo verenler kutuya 20 TL daha eklesin. Süre sonunda en çok kilo veren olursanız, o paralarla neler alabileceğinizi bir hayal edin. Böylece bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız!

Bir önceki yazımız olan 1 Ayda 6 Kilo Verdiren Diyet başlıklı makalemizde 1 ayda 6 kilo verdim, 1 ayda 6 kilo verdiren diyet ve 1 ayda 6 kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/