Faydaları
Bir Haftada 7-8 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Bir Haftada 7-8 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Kısa sürede hızlı kilo verdiren diyetlerde genellikle haftada 7-8 kilo gibi bir rakamın verileceği vaat edilmektedir. Normal olanı haftada 1 kilo verilmesi olmakla birlikte, özel bir gece ya da tatilden hemen önce bu diyetler uygulanarak kısa sürede fazla kilo vermek mümkün olmaktadır. Diyetle birlikte egzersiz veya tempolu yürüyüş için vakit ayrılması gerekmektedir. Alınan kalori miktarının […]

Kısa sürede hızlı kilo verdiren diyetlerde genellikle haftada 7-8 kilo gibi bir rakamın verileceği vaat edilmektedir. Normal olanı haftada 1 kilo verilmesi olmakla birlikte, özel bir gece ya da tatilden hemen önce bu diyetler uygulanarak kısa sürede fazla kilo vermek mümkün olmaktadır.

Diyetle birlikte egzersiz veya tempolu yürüyüş için vakit ayrılması gerekmektedir. Alınan kalori miktarının düşürülmesi ile birlikte yapılan egzersizlerle sağlıklı kilo verebilirsiniz. Farklı adlar altında hazırlanan diyet listeleri ile birlikte 1 haftada 8 kilo verdiren egzersizler de bulunmaktadır.

Günlük Harcadığınız Kalori Miktarını Bilin

Diyete başlamadan önce en azından bir hafta boyunca yediğiniz ve içtiğiniz her şeyi not alın ve bunların kalorilerini bulun. Bu kalori hesaplaması sizlere diyet listesi hazırlarken çok yardımcı olacaktır. Diyetin asıl mantığı harcanan kalori miktarının alına kaloriden daha yüksek olmasının sağlanmasıdır.

Kişinin günlük yaşamındaki aktivitelerine ve hareketlerine bağlı olarak her kişide günlük harcanan kalori miktarı değişiklik göstermektedir. 2 haftada sekiz kilo nasıl verilir sorusunun cevabına kalori hesaplaması ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Pişirme Şeklinizi ve Gıda Seçiminizi Değiştirin

Diyet listelerini uygulamaya geçirip 1 haftada sekiz kilo verdim diyebilmeniz için yemek pişirme alışkanlıklarınızı da gözden geçirmeniz gerekmektedir. Haşlama ve ızgara yöntemini tüm pişirme şekillerinde tercih etmeniz gerekmektedir. Gıdaları satın alırken hazır gıdalardan uzak durmalı, tükettiğiniz su miktarını artırmalı ve sebzeleri salata gibi çiğ olarak tüketmeye özen göstermelisiniz.

Artık 1 ya da 2 haftada sekiz kilo verdim demeye hazırsınız. Beyaz ekmek, şeker ve tuzdan uzak durarak, öğünlerde bir dilim kepek ya da çavdar ekmeği yiyerek, ara öğünlerde atıştırmalık zararlı gıdalar yerine meyve tüketerek ve akşamları saat sekizden sonra bir şey yemeyerek kısa sürede sağlıklı kilo verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Detoks Diyet Listesi İle Zayıflama Yöntemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/