Faydaları
Biberon Temizliği Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Biberon Temizliği Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Canımızdan çok kıymet verdiğimiz bebeklerimizi her türlü mikrop ve bakteriden uzak tutmaya çalışırız. Bebekler dünyaya savunmasız bir şekilde geldikleri için onlara steril bir ortam yaratmalıyız. Özellikle su, süt, meyve suyu ve benzeri gıdaları verdiğimiz biberonların temiz ve steril olması gerekiyor. Biberon temizliği düzgün yapılmadığı takdirde bebeğinize ağız yolu ile birçok bakteri ve mikrop çeşitli hastalıklara […]

Canımızdan çok kıymet verdiğimiz bebeklerimizi her türlü mikrop ve bakteriden uzak tutmaya çalışırız. Bebekler dünyaya savunmasız bir şekilde geldikleri için onlara steril bir ortam yaratmalıyız. Özellikle su, süt, meyve suyu ve benzeri gıdaları verdiğimiz biberonların temiz ve steril olması gerekiyor. Biberon temizliği düzgün yapılmadığı takdirde bebeğinize ağız yolu ile birçok bakteri ve mikrop çeşitli hastalıklara davetiye çıkarırsınız.

İlk kullanımda biberon temizliği

Biberon temizliği ilk satın aldığınız andan itibaren başlar ve bebeğiniz büyüyüp biberonu bırakıncaya kadar devam eder. Satın aldığınız biberonun ambalajı üzerinde bulunan kullanım ve temizlik yazılarını dikkate alarak başlayabilirsiniz biberon temizliğine. Genel olarak alınan biberonlar ilk kullanımda önce 10 dakika kadar su dolu bir kabın içinde kaynatılmalıdır. Daha sonra bebeğinizi her biberonla beslemenizin ardından biberon iyice yıkanmalıdır.

Fırça ile Biberon Temizliği

Biberon temizliği için satılan özel fırçalardan yararlanarak bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Fırça yardımı ile içi iyice temizlenen biberonu on dakika kadar kaynatarak birçok mikrop ve bakteriden uzak tutmuş olursunuz. Dilerseniz teknolojiden de yararlanarak biberon temizliği için tasarlanan biberon steril makinelerinden alabilirsiniz.

evde biberon temizliği

Biberon temizliği düzgün yapılmadı halde bebekleri birçok hastalık beklemektedir. Başta boğaz enfeksiyonları olmak üzere birçok hastalıkla karşı karşıya kalacak olan bebekleri korumak için biberon temizliğine gereken önem verilmelidir. Unutmayalım ki besin yolu ile alınan mikroplar direk olarak hastalıklara yol açmaktadır. Sağlıklı bebekler için biberonları temiz tutalım ve onları hastalıklardan uzak tutalım. Kısacası bebeğinize giden sağlık ilk önce onun ağız yolundan başlar. Bu noktada onu biberon ile beslerken çok özenli olmalı ve çok dikkatli bir dezenfekte işlemi gerçekleştirmeliyiz.  Temizlendiğinden emin olmadığınız biberonları asla kullanmayınız ve yenisini satın alarak kullanmaya devam ederek temiz olduğundan emin olunuz.

Bir önceki yazımız olan Bebek Eşyaları ve İhtiyaçları başlıklı makalemizde bebek, bebek eşyaları ve bebek ihtiyaçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/