Faydaları
Beyinde Kalsiyum Birikmesi Nedir ?

Beyinde Kalsiyum Birikmesi Nedir ?

Herhangi bir belirti göstermeden ya da herhangi bir hastalığa neden olmadan, beyinde kalsiyum birikmesi uzun yıllar bekleyebilir. Biraz yabancı bir durum gibi görünse de, aslında beyinde kalsiyum birikmesi çok sık görülen bir durumdur. Beynin çeşitli bölgelerinde kist oluşumlarına neden olan beyinde kalsiyum birikmesi, genellikle düzenli takip edilerek tedavi edilirken, bazı durumlarda da operasyon gerektirebilir. Bazı […]

Herhangi bir belirti göstermeden ya da herhangi bir hastalığa neden olmadan, beyinde kalsiyum birikmesi uzun yıllar bekleyebilir. Biraz yabancı bir durum gibi görünse de, aslında beyinde kalsiyum birikmesi çok sık görülen bir durumdur. Beynin çeşitli bölgelerinde kist oluşumlarına neden olan beyinde kalsiyum birikmesi, genellikle düzenli takip edilerek tedavi edilirken, bazı durumlarda da operasyon gerektirebilir. Bazı ciddi durumlarda, bu birikme tedavi edilmediğinde, kalp krizi ya da beyin kanaması gibi durumlarla sonuçlanabilir. Peki, beyinde kalsiyum birikmesinin belirtileri nelerdir?

Beyinde Kalsiyum Birikmesi

Biraz önce de dediğimiz gibi, yıllarca herhangi bir belirti göstermeden orada birikmeye devam edebilir. Bazı durumlarda beyin hücresi kaybına yol açması nedeniyle, çeşitli mental rahatsızlıklar ile kendini gösterebilir. Bu belirtilerden bazıları da;

beyinde kalsiyum birikmesi

  • Kasta kramplar
  • Kulakta enfeksiyon
  • Görüşte bulanıklık gibi belirtilerdir.

Beyinde kalsiyum birikmesi, fiziksel ve nörolojik muayeneler ile teşhis edilir. MR gibi görüntüleme yöntemleri kullanılarak ve de farklı testler yapılarak beyin incelenmelidir. Daha büyük kalsiyum birikintileri, cerrahi operasyonlar ile tedavi edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi