Faydaları
Bebek Gelişiminde Aktivite Masalarının Etkisi

Bebek Gelişiminde Aktivite Masalarının Etkisi

Bebekleri henüz hayata merhaba bile demeden, anneler onlar için her şeyin en doğrusunu ve en iyisini istemeye başlar. Bebeklerini kucaklarına aldıkları andan itibaren, onların kişisel ve fiziksel gelişimini nasıl destekleyebilecekleri konusunda yıllar geçse de bitmeyen bir telaş başlar. Günümüz teknolojisi annelere bu konuda çok sayıda alternatif sunabiliyor. Bunlardan biri olan aktivite masaları, bebekleri eğlendirirken gelişimlerine […]

Bebekleri henüz hayata merhaba bile demeden, anneler onlar için her şeyin en doğrusunu ve en iyisini istemeye başlar. Bebeklerini kucaklarına aldıkları andan itibaren, onların kişisel ve fiziksel gelişimini nasıl destekleyebilecekleri konusunda yıllar geçse de bitmeyen bir telaş başlar. Günümüz teknolojisi annelere bu konuda çok sayıda alternatif sunabiliyor. Bunlardan biri olan aktivite masaları, bebekleri eğlendirirken gelişimlerine de yardımcı oluyor.

Çeşitli oyunlar, müzikler ve masallar içeren çok çeşitli aktivite masaları piyasada kolaylıkla bulunabiliyor. Anneler seçenekler arasından bebeklerinin yaşına en uygun olanı tercih ederek onlara eğlencenin kapılarını açan bir dünya sunabiliyorlar. Rengarenk masalarda vakit geçirmek bebeklere “ilgi istiyorum” ağlamalarını unutturabiliyor. Böylece anneler de günlük işlerini yapabilmek için daha fazla zaman bulabiliyorlar. Ancak bildiğiniz, güvendiğiniz ve lisanslı olan markaları seçmeye dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bebeklerinizin cildine zarar verebilecek kalitesiz malzemelerden üretilen çok sayıda aktivite masası maalesef piyasada kol geziyor. Bu noktada görev yine annelere düşüyor. Mutlaka hangi malzemelerden üretildiğini dikkatlice araştırmalısınız. Bu arada aktivite masalarının bir başka özelliği de bebeklerin ilgi alanlarını keşfedebilmek oluyor. Rakamlar, kelimeler, butonlar, şarkılar ve değişik hayvan sesleri gibi zengin bir içeriğe sahip olan aktivite masaları sayesinde bebeğinizi en çok nelerin eğlendirdiğini, nelerden hoşlanmadıklarını birkaç gün içerisinde anlayabilirsiniz.

aktivite masaları

Bebeklerin zihinsel gelişimi için bu masaların son derece faydalı olduğu, uzmanlar tarafından da onaylanıyor. Ancak yine de anne ile geçirilen zaman her şeyden çok daha faydalı. Bu nedenle bebeğinize ayırdığınız zamandan tasarruf yapmamanız, onlar aktivitelerle eğlenirken de yanlarında bulunarak eğlencelerine ortak olmanız son derece önem arz ediyor. Her bebek için anne ile geçirilen zamanın paha biçilemez bir aktivite konumunda olduğunu unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Bebek Sağlığında Oyun Halılarının Önemi başlıklı makalemizde bebek oyun halısı, bebek oyun halısı kullananlar ve bebek sağlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/