Faydaları
Bebek Eşyaları ve İhtiyaçları

Bebek Eşyaları ve İhtiyaçları

Beslenme Anne sütü ile besleyecekseniz,süt pompasına ve 2 ya da 3 emzirme sutyenine ihtiyacınız olacaktır.Sutyenin içine sızan sütü emen pedleri kullanabilirsiniz.Biberonla besleyecekseniz, 10 adet 200cc’lik emzikli şişe,birkaç adet 100 cc’lik şişe ve doktorun önerdiği formüle uygun hazırlanan mama gerekecektir. Oyun oynama Yumuşak oyuncaklar (oyuncak ayı vb.) bebeğinizi rahatlatır.Küpler bebeğinizin objeleri tutmasını ve kaldırmasını kolaylaştırır. Uyku […]

Beslenme

Anne sütü ile besleyecekseniz,süt pompasına ve 2 ya da 3 emzirme sutyenine ihtiyacınız olacaktır.Sutyenin içine sızan sütü emen pedleri kullanabilirsiniz.Biberonla besleyecekseniz, 10 adet 200cc’lik emzikli şişe,birkaç adet 100 cc’lik şişe ve doktorun önerdiği formüle uygun hazırlanan mama gerekecektir.

Oyun oynama

Yumuşak oyuncaklar (oyuncak ayı vb.) bebeğinizi rahatlatır.Küpler bebeğinizin objeleri tutmasını ve kaldırmasını kolaylaştırır.

Uyku

Güvenli bir yatak,1 adet su geçirmeyen yatak örtüsü,3 veya 4 adet çarşaf,1 adet battaniye ve 2 adet pamuklu yastığa ihtiyaç vardır.Yatak kenarına koyulan büyük yastıklardan kaçının,bunlar boğulma tehlikesinin yanı sıra bebeğin etrafı görmesini engeller.

Banyo

Zemini sünger kaplı taşınabilir bebek küvetinde banyo yaptırmak hem kolay hem de güvenlidir.2 veya 3 adet bebek havlusu ya da normal banyo havlusu alın. 3 veya 4 adet sadece alt temizlemek için kullanılan yumuşak yıkama bezi alın.

Alt değiştirme

Bunun için günde 10 veya 13 adet pede ihtiyacınız vardır.Tek kullanımlık pedlerden kullanmak istiyorsanız 6-8 düzine ile başlayın.

Yüksek masaları,bebeğin altını değiştirmek için bir çok anne ve baba tercih eder.Masanın sağlamlığından,bebeği bağlayacak kayışları olduğundan ve ihtiyacınız olan her şeyin sığdığından emin olun.Masayı pencere kenarına koymayın.

Çoklu bölmeli,kolay taşınabilir alt değiştirme çantası alın.

Bebek Eşyaları

Bebek Sandalyesi

Kendi başlarına oturamayan küçük bebekler için çok yararlıdır.Gün içinde bebeğinizi bebek sandalyesine oturtmanız bebeğin etrafı rahatça görmesini sağlar.Alırken yana düşmeyi engelleyen,kayışları olan,sağlam tabanlı bir sandalye seçin.Ağırlık talimatına dikkat edin ve bebeğiniz bu ağırlığı aşınca sandalyeyi kullanmayın.

Taşıma Çantaları

Yeni doğan bebekler fiziksel teması ve sıcaklığı severler.Bebeğinizi önünüzde taşıyarak hem onu mutlu edersiniz hem de elleriniz serbest olur.Bu çantadan alırken baş desteği olduğundan emin olun.

Yürüteç Kullanmayın

Çocuklar yürüteç içindeyken ciddi zararlar görebilirler.Bunun dışında parmak ucunda yürümek bazı kasların ve omurgaların gelişimini bozabilir.Yerde emeklemek bebekler için daha faydalıdır.

Sallanma

Bazı bebekler sallandığında sakinleşirler.Sağlam tabanlı ve parmaklıklı bir salıncak tercih edin.Pilli olanlar makaralılara oranla daha sessizdir böylelikle bebeğiniz sesten uyanmaz.Ağırlığına göre salıncak seçin ve bu ağırlığı aştıktan sonra kullanmayın.

Bebek Arabaları

Çocuğunuzun hem oturabileceği hem de yatabileceği bir araba seçin.Oturma kemeri ve geniş bir güneş siperliğinin olmasına dikkat edin.

Monitörler

Bebekler farklı bir odadayken monitör kullanmak faydalı olur.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Bir Bebek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde gebelikte folik asit, hamile ilaç kullanımı ve hamilelikte alkol sigara hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/