Faydaları
Bebeğin Gazı En Kolay Nasıl Çıkarılır ?

Bebeğin Gazı En Kolay Nasıl Çıkarılır ?

Doğduklarında ağlamaya başlayan bebeklerin bu ağlama halleri, insanlık doğası gereği artık bir ömür sürecektir. Elbette nedenlerinin her zaman farklı olması da olağan karşılanmalıdır. Bebeklik süresince yaşanan ağlamaların çoğunluğu ya acıkmaktan dolayıdır ya da beslenme sonrasında oluşan gaz sancısından dolayıdır. Bu sebepler dolayısı ile bebeklerin çoğu zaman rahatsızlıklarını belirtmeye çalıştıkları ağlama halleri nükseder… Bebeğinizin Gaz Sancısını […]

Doğduklarında ağlamaya başlayan bebeklerin bu ağlama halleri, insanlık doğası gereği artık bir ömür sürecektir. Elbette nedenlerinin her zaman farklı olması da olağan karşılanmalıdır. Bebeklik süresince yaşanan ağlamaların çoğunluğu ya acıkmaktan dolayıdır ya da beslenme sonrasında oluşan gaz sancısından dolayıdır.

Bu sebepler dolayısı ile bebeklerin çoğu zaman rahatsızlıklarını belirtmeye çalıştıkları ağlama halleri nükseder… Bebeğinizin Gaz Sancısını dindirmek için ona çeşitli şekillerde yardımcı olmalısınız. Nitekim kas yapısı henüz yeterince gelişmiş olmadığı için gaz çıkarmak ya da geğirmek gibi olayları gerçekleştirememektedirler. Bebeklerinizin bu sancıyı çekmemesi ve güzel gözlerinden yaş dökülmemesi için gazını çıkarması zorunludur.

“Bebeğin Gazı Nasıl Çıkarılır” sorusunun birden fazla yöntem ile cevabı bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki; bebeğinizi bir kolunuz üzerine yüz üstü ve karın bölgesi avucunuzun altına, bileğinize yakın bölgenin üzerine gelmeli. Diğer eliniz ile bu bölgenin sırt kısmındaki karşılığına hafif bir baskı oluşturacak şekilde vurmalısınız. Bu şekilde bebeğinizin geğirmesine ve gazını çıkarmasına yardımcı olabilirsiniz.

[reklam1]

İkinci yöntem ise ona birkaç hareket yaptırarak gaz çıkarmasını sağlamaktır. Amacımızın yine basınç uygulamak ve gazın çıkmasına yardımcı olmak olduğunu unutmayın. Sırt üzeri yatırdığınız bebeğinizin öncelikle kollarını ellerinden tutarak, göğsü üzerinde çapraz olarak katlama hareketi yaptırmalısınız. Bu geğirmesine yardımcı olacaktır. Bir diğer hareket ise bacaklarını göğsüne doğru zorlamadan katlamak sureti ile gaz çıkarmasını sağlamaktır.

Bu uygulamalar ile bebeğinizin sancılarının son bulmasını sağlayabilir ve sağlıklı yaşamına huzuru da katabilirsiniz. Bebeğinizin ağlamalarının zamanlarını ile nedenleri arasında direkt bir bağ olduğunu unutmamalı ve nedeninden emin olamadığınız ağlamalar için muhakkak doktor kontrolüne başvurmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Çocuklarda Boy Uzamasına Yardımcı Besinler başlıklı makalemizde boy uzaması için ne yapılmalı, boy uzaması için ne yapmalı ve boy uzaması ne zaman durur hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/