Faydaları
Basen Eritme Hareketleri

Basen Eritme Hareketleri

Türk kadınlarının vücut tipi genellikle armut tipi olduğundan, fazla kilolar da basen bölgesine yerleşmeye oldukça meyilli olurlar. Öyle ki bazen siz kilo vermeye çalışırken bile, gitmek bilmeyen basen bölgesi yağlarından şikayet edip durursunuz. Ancak doğru egzersiz programı ile siz de basen bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.  Basen eritme hareketleri arasında belki de en etkili olanı “squat” egzersizidir. […]

Türk kadınlarının vücut tipi genellikle armut tipi olduğundan, fazla kilolar da basen bölgesine yerleşmeye oldukça meyilli olurlar. Öyle ki bazen siz kilo vermeye çalışırken bile, gitmek bilmeyen basen bölgesi yağlarından şikayet edip durursunuz. Ancak doğru egzersiz programı ile siz de basen bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.  Basen eritme hareketleri arasında belki de en etkili olanı “squat” egzersizidir.

Bacak ve kalça şekillendirmeye yönelik olarak yapılan bu hareketin yanı sıra, kalça ve basen yağlarını eritmede TRX hareketleri de kısa sürede fit bir kalça görüntüsü vaat ediyor. Son dönemde hızla yayılan bu egzersiz hareketleri ile mekan sınırı olmadan, dilediğiniz yerde basenlerinizden kurtulup, kalçalarınızı şekillendirebilirsiniz. Bu egzersizin bir diğer güzel yanı da, kısıtlı sürede diğer egzersizlerden çok daha fazla kalori yakmanız. Karın ve kalçayı sürekli aktif olarak çalıştıran, hatta egzersiz sonrasında 2-3 saat daha bölgeleri çalıştırmaya devam eden TRX hareketlerinden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz. Tabi bunun için önce TRX bantlarına ihtiyacınız olacak. TRX ile squat ise hem çok faydalı hem de çok eğlenceli.

TRX bantları ile basen eritme hareketleri için, ilk olarak Squat egzersizi ile başlayın. Harekete başlarken, vücudunuzu düz tutun, kollarınız bükülü pozisyonda harekete başlayın. Daha sonra ayaklarınızı omuz genişliğinde açık. Kalçanızı geriye doğru götürerek dizlerinizi parmak uçlarınızı geçmeyecek şekilde bükülü tutun ve elinizde bantlarla squat pozisyonuna gelin. Hareket tekrarını 8×3 kez uygulayın. Bu egzersizi günde 2 kez uygulamayı ihmal etmeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM