Faydaları
Balık Yemek Stresi Engeller Mi?

Balık Yemek Stresi Engeller Mi?

Eğer balık yerseniz daha az endişe ve stres yaşarsınız Balığın bir çok derdin dermanı olduğunu artık biliyoruz. Ama aynı zamanda balığın endişe ve strese karşı da bir ilaç rolünü oynadığını biliyor muydunuz? Balıkta zengin olan omega-3 yağ asitleri inflamasyonu ve anksiyeteyi azaltmak için yararlıdır. Bunu Ohio Üniversitesi (Columbus, ABD) araştırmacıları tarafından yapılan ve Beyin, Davranış […]

Eğer balık yerseniz daha az endişe ve stres yaşarsınız

Balığın bir çok derdin dermanı olduğunu artık biliyoruz. Ama aynı zamanda balığın endişe ve strese karşı da bir ilaç rolünü oynadığını biliyor muydunuz? Balıkta zengin olan omega-3 yağ asitleri inflamasyonu ve anksiyeteyi azaltmak için yararlıdır. Bunu Ohio Üniversitesi (Columbus, ABD) araştırmacıları tarafından yapılan ve Beyin, Davranış ve Bağışıklık dergisinde yayınlanan bir çalışma da onaylamıştır. Araştırmacılar bu çalışmanı öğrencileri üzerinde yapılarak göstermişler.

Gün içinde bir porsiyon somon balığı yerken omega-3-ün miktarı 4 veya 5 kat daha yüksek olur. Bu ise anksiyeteyi  % 20 azaltır ve stres nedeniyle inflamasyon ile ilişkili bir molekül olan interlökin-6-yı 14% azaltıyor. Ama çalışmanın eş – yazarı Martha Beluryye göre, ” omega-3-ün fazla kullanımının tavsiyesi henüz erken. Şu an için, bunun diyet yoluyla alımını arttırmak gerekir. “

Bir önceki yazımız olan Sütün Mucizevi Yararları başlıklı makalemizde bebeklikte süt tüketimi, dişleri güçlendirmek içinb ve doğal boy uzatma yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Özellikle yoğun,stresli işlerde çalışan kişiler tüketmeli. Somon balığı ülkemizde ne yazık ki fiyatından dolayı her evde bulunan bir balık değil, fakat yararlarından dolayı en az ayda bir şekilde tüketmek gerekli diye düşünüyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi