Faydaları
Ameliyat Öncesinde Ve Sonrasında Beslenme

Ameliyat Öncesinde Ve Sonrasında Beslenme

Ameliyat olsun, cerrahi bir operasyon olsun bunları yaptırmadan önce ve sonrasında beslenmelerimize dikkat etmeliyiz, çünkü besin çok önemli rol oynamaktadır. Burun estetiği ameliyatından önce kesinlikle kan sulandırıcı besinler tüketilmemelidir hatta hap bile alınmamalıdır. Aspirin kanı en kolay ve çabuk sulandıran haplardan biridir. Kadınlar ise kesinlikle regl dönemlerinde bu ameliyata girmemelidir.  Burnumuz o kadar hassastır ki […]

Ameliyat olsun, cerrahi bir operasyon olsun bunları yaptırmadan önce ve sonrasında beslenmelerimize dikkat etmeliyiz, çünkü besin çok önemli rol oynamaktadır. Burun estetiği ameliyatından önce kesinlikle kan sulandırıcı besinler tüketilmemelidir hatta hap bile alınmamalıdır. Aspirin kanı en kolay ve çabuk sulandıran haplardan biridir. Kadınlar ise kesinlikle regl dönemlerinde bu ameliyata girmemelidir.  Burnumuz o kadar hassastır ki en çok kılcal damarlarımız oradadır o yüzden kesinlikle kan sulandırıcı besinler ve haplar kullanılmamalıdır.

Ameliyat sonrası ise 2 ve 3 günler güzel beslenmek çok faydalıdır ve sizi ameliyattan sonra güçlü olmanızı sağlar. Özellikle hafif besinler tüketmeye özen gösterilmelidir, çilek, şeftali, lapalar, patates püresi, yoğurt ve çok sıcak olmayan çorbalar tüketilmelidir çiğnenmesi kolay olan besinler tercih edilmelidir. Kesinlikle sıcak sıvılar, yüksek tuzlu besinler, baharat çeşitleri tüketiminden uzat durulmalıdır, bu traz besinler burundaki kılcal damarların genişlemesini sağlar bunun beraberinde morarmalar ve kanamalar olmaya başlar. Saç ekiminde ise operasyondan 24 saat önce sigara içilmemesi gerekir bu hastanın iyileşme sürecini uzatmaması için söylenir, dayanamıyorsa bile azaltması gerekir. Operasyondan önce kesinlikle kahvaltı yapılmadan gelinmemelidir güzel ve hafif şeyler yenmelidir, kafanıza kesinlikle ilaç veya farklı lokal ilaçlar sürülmemelidir,  giyeceğiniz kıyafetler rahat olmalıdır operasyondan sonra giyerken kafanıza sürtmesin diye. Sonrasında ise ekilen saçlar zarar görmesin diye 2 hafta yüz üstü yatılması önerilmektedir. 2 hafta boyunca kesinlikle aspirin kullanılmamalıdır.

Liposuction operasyon öncesinde ise kesinlikle sigara içilmemelidir, sigara içen insanında zaten bu operasyona girmesi sakıncalıdır. Kahvaltı yapılarak gelinir öğlen falan ise hafif bir öğlen yemeği atıştırılarak gelinir. Operasyon sonrası ise artık hayatınızdan tuzu mümkün olduğunca azaltıp çıkarmalısınız, gazlı içeceklerden uzak durulmalıdır, yavaş ve iyi çiğneyerek yemek yenmelidir.

Bir önceki yazımız olan Kan Şekeri Düşmesi Nedir ? başlıklı makalemizde kan şekeri ani düşmesi, kan şekeri düşmesi değerleri ve kan şekeri düşmesi nasıl anlaşılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/