Faydaları
Allergodil Damla Nasıl Kullanılır, Fiyatı ve Yan Etkileri

Allergodil Damla Nasıl Kullanılır, Fiyatı ve Yan Etkileri

Damla formatındaki ilaçların fazla kullanılmadığı düşünülse de sadece belirli hastalık ve organların tedavisinde kullanıldığından kaynaklı böyle bir kanıya varılmıştır. Damla tipli ilaçlar genel olarak göz ve kulak hastalıklarında ve şikâyetlerinde kullanılmaktadır, allergodil de bu tür ilaçlardan sadece biridir. Allergodil damla nasıl kullanılır bu yazımızda yakından bakma fırsatını ortaya çıkartacağız, öncelikli olarak bahsedilmesi gereken içeriğinde azelastin hidroklorür içerdiğidir. […]

Damla formatındaki ilaçların fazla kullanılmadığı düşünülse de sadece belirli hastalık ve organların tedavisinde kullanıldığından kaynaklı böyle bir kanıya varılmıştır. Damla tipli ilaçlar genel olarak göz ve kulak hastalıklarında ve şikâyetlerinde kullanılmaktadır, allergodil de bu tür ilaçlardan sadece biridir. Allergodil damla nasıl kullanılır bu yazımızda yakından bakma fırsatını ortaya çıkartacağız, öncelikli olarak bahsedilmesi gereken içeriğinde azelastin hidroklorür içerdiğidir. Göz bölgesinde gerçekleşen alerjik reaksiyonların tedavisinde kullanılan antialerjik bir ilaçtır, 4 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler için mevsimsel alerjik şikâyetlere bağlı kızarıklık veya göz yaşarması gibi durumların önlenmesinde kullanılır. Ayrıca 12 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinlerde mevsimsel alerji durumunun dışında kalan şikâyetlerin tedavisinde kullanılır. İçeriğindeki etken maddelere alerjisi olanların ve 4 yaş altı çocukların kullanımı için uygun değildir.

Allergodil damla fiyatı 14,02 TL olarak belirlenmiştir ve elbette ki reçetelendirilerek satılmaktadır, peki damlayı kullanırken hangi konulara dikkat edilmelidir ya da hangi olumsuzluklarla karşılaşınca hekimden yardım talep edilmelidir. Bu konuya da dikkat edilmesi gerekir, kontakt lens kullanıyorsanız lensler takılı iken damlayı kullanmamalısınız, gözlerinizde enfeksiyon durumu söz konusu ise damlanın kullanımı uygun değildir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde gerekli testler olmadığından kullanmadan önce mutlaka hekiminize ya da eczacınıza danışmalısınız. Kullanımı hakkında doktorunuz ayrı bir öneride bulunmadığı sürece günde 2 kere olacak şekilde 1 damlar uygulanmalıdır. Ayrıca gözünüzün içerisine damlatıldıktan sonra yavaş şekilde gözünüz ovalanarak bütün alana yaydırılmalıdır.

Allergodil damla yan etkileri elbette diğer ilaç gruplarında olduğu gibi bu damlada da önem teşkil etmektedir, ilk akıllara gelen yüz, dil ve boğaz bölgelerinde şişlik ya da nefes almada zorluk gibi alerjik reaksiyonlardır. Bunların dışında yüksek ateş, bulantı, astım ya da şok durumu gibi etkiler görülmektedir, ayrıca damlanın kullanımı sırasında gözlerinizde yanma, kaşıntı ya da yaşarma durumları varsa veya ağzınızda acı tat hissi bulunuyorsa mutlaka size öneren doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Damlanın kullanımı hakkında dikkat edilecek başka hususta saklama koşullarıdır, 25 derecenin altında oda sıcaklığında saklanmalı ve açılma tarihinden itibaren 4 hafta içerisinde kullanılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Kol Sarkmaları Nasıl Giderilir ? başlıklı makalemizde kol sarkmaları için dambıl hareketleri, kol sarkmaları için egzersiz hareketleri ve kol sarkmaları nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/