Faydaları
Alkali Su Diyetinin Faydaları

Alkali Su Diyetinin Faydaları

Alkali su diyeti, son dönemlerde zayıflama söz konusu olduğu zaman ortaya atılmış bir fikirdir. Uygulamasının oldukça olumlu sonuçlar verdiği belirtilmektedir. Diyetisyenler insanda kilo almaya neden olan gıdaları incelemiş ve bu durumda ortaya çıkan yiyeceklerin tamamının asidik özellikler barındırdığını görmüşlerdir. Hal böyle olunca, pH dengesini sağlamak adına alkali diyet prensibi ön plana çıkarılmıştır. Başka bir deyiş […]

Alkali su diyeti, son dönemlerde zayıflama söz konusu olduğu zaman ortaya atılmış bir fikirdir. Uygulamasının oldukça olumlu sonuçlar verdiği belirtilmektedir. Diyetisyenler insanda kilo almaya neden olan gıdaları incelemiş ve bu durumda ortaya çıkan yiyeceklerin tamamının asidik özellikler barındırdığını görmüşlerdir. Hal böyle olunca, pH dengesini sağlamak adına alkali diyet prensibi ön plana çıkarılmıştır.

Başka bir deyiş ile alkali diyet, asidik bazik dengesinin düzenlenmesi işlemidir. Bazik özelliği yoğun bulunan besinler ise salatalık, yulaf, kepek şeklinde sıralanabilir. Alkali diyet tek başına uygulandığı sırada çok fazla etki görülmese bile onunla beraber düzenli spor yapılması da etkisinin artmasına neden olabilir.

Alkali Su ile Zayıflama

Güne başlamak istediğiniz zaman alkali suyu alışkanlık haline getirebilirsiniz. Vücudun alkali dengesinin oluşmasında oldukça önemli etkisi olduğu kabul edilen alkali su etkili bir zayıflama yardımcısıdır.

alkali su diyeti

 

Alkali su nasıl hazırlanır ?

Nasıl hazırlandığına gelecek olursak, 2 litre suyun içerisine tepeleme bir yemek kaşığı kadar karbonat atıyoruz. Karbonat suda tamamen eriyene kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Alkali suyumuz meydana geldikten sonra tadı hoşunuza gitmezse bir miktar bal ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde limon kabukları da bu suyun tadını ve kokusunu daha hoş bir hale getirecek yardımcıdır.  Suyunuzu her sabah uyandığınızda ilk içtiğiniz şey olarak alışkanlık haline getirmeniz kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Buna uygun alkali diyetlere göz atabilirsiniz. Hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağladığı gibi, yürüyüş, egzersiz, beslenme gibi faktörlerin de oldukça büyük etkisi bulunmaktadır. Asidik özellikleri bulunan abur cubur ve aşırı yağlı gıdalardan uzak durarak diyetinizi desteklemiş olursunuz. Tüm bunlar diyetin hızlı sonuç vermesini sağlayan etkili bir yardımcıdır. Buna rağmen doğrudan tüketilmesi ve uygulanması esnasında aşırıya kaçılması da bazı zararların oluşmasına neden olabilir.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/