Faydaları
Alkali Dengesini Koruma ve Kilo Verme

Alkali Dengesini Koruma ve Kilo Verme

Doğada bulunan her şeyin bir dengesi vardır ve bu dengeyi bozmak o şeyin de bozulmasına hatta yok olmasına sebep olabilir. Biz insanlar özellikle sağlıklı ve uzun yaşamak isteriz ve unutmamalıyız ki bunun bekli de en önemli yolu; vücut dengemizi sağlamak olacaktır. Her şeyde olduğu gibi vücudumuzda da dengeyi korumak çok önemlidir. Alkali Diyeti ve Hızlı […]

Doğada bulunan her şeyin bir dengesi vardır ve bu dengeyi bozmak o şeyin de bozulmasına hatta yok olmasına sebep olabilir. Biz insanlar özellikle sağlıklı ve uzun yaşamak isteriz ve unutmamalıyız ki bunun bekli de en önemli yolu; vücut dengemizi sağlamak olacaktır. Her şeyde olduğu gibi vücudumuzda da dengeyi korumak çok önemlidir.

Alkali Diyeti ve Hızlı Kilo Verme Diyetleri

Son zamanlarda uzmanlardan çok fazla duyduğumuz alkali diyeti temel manada bu vücut dengesine dayanmaktadır. pH doğada buluna her şey de belli bir değerdedir ve bu değerler 0-14 arasında değişmektedir. Öyle ki; 7 nötr, 0-6 arası asidik ve 8-14 arası baziktir. İnsan vücudunun pH değeri 7,4 olup alkalidir ve vücudumuza aldığımız her şeyin alkali olması bu dengeyi koruma ve sağlıklı olma adına büyük önem taşımaktadır. Alkali diyeti boyunca kişi sadece alkali besinlerle beslenir ve alkali su içer. Alkali suyu; 2,5 litre suyun içine katacağınız 2 yemek kaşığı karbonat veya İngiliz sodasıyla elde edebilirsiniz. Asidik besinler; tüm hazır gıdalar, şeker ve şekerli ürünler, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, çay, kahve vb. olarak sıralanabilir. Alkali besinler ise; domates, badem, fındık, portakal, mandalina, tüm sebzeler, baharatların tümü, muz, üzüm şeftali vb. olarak listelenebilir. Bu şeklide alkali besinleri iyi tanıyıp yiyerek, alkali su içerek ve asidik gıdalardan yavaş yavaş kurtulup zamanla hayatımızdan tamamen çıkararak ayda 7-8 kilo verebilir eski sağlığınıza tekrar kavuşabilirsiniz.

Vücut dengemiz yerinde olsa bile bazen yine de birkaç kilo fazlamız olabilir. Bu fazlalıklardan hızlı bir şekilde kurtulmak için yapabileceğiniz iki diyet önerimiz olacak. Birincisi; 10 günde 8 kilo verdiren diyet. Bu diyette; ilk olarak tuz, şeker ve karbonhidratı tamamen bırakıyoruz. Günün kalan kısmını daha rahat geçirmek adına; sıkı bir kahvaltı ile güne başlıyor, öğle ve akşam yemeklerinde 1 kâse yoğurt, bir kâse salata, haşlama veya ızgara edilmiş tercih edilen bir et türü yiyerek günü tamamlıyoruz. Ayrıca spor yaparak ve bol su içerek de diyete destek sağlayabiliriz.

Patates Diyeti

İkincisi ise patates diyeti; bu diyette üç öğün ikişer adet haşlanmış patates yiyoruz ve 1 kâse yoğurt yiyoruz. Yine tuz, şeker ve karbonhidrat alımı yasak olan bu diyette dikkat edilecek en önemli şey 3 günden fazla sürdürülmemesi ve en az 3 ay sonra tekrar edilmesidir. Tabii ki tüm diyetler gibi bu diyette de bol su ve güneş ışığı altında spor desteği olmazsa olmazımız. Patates diyeti sanılanın aksine oldukça besleyici ve sağlıklı bir sebzedir. Yüzde yetmişi su olan ve içinde çeşitli vitamin ve mineral bulunan patates doğru bir şekilde tüketildiğinde tam tersi kişiye kilo vermesi konusunda yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Zayıflama Yöntemleri ve Diyet Listeleri ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi