Faydaları
Alexandrite Lazer Nedir

Alexandrite Lazer Nedir

Çekici görünmek , göze hitap etmek hepimizin önemsediği konulardan biri. Geçen zaman içerisinde daha fazla sosyalleşme olanağının olması artık insanları kendisine daha fazla bakmasına sebep olan şeylerden biri. Saçlarımız ya da sakalımız, çekici görünmemizi sağlayan unsurlar arasında. Peki ya istenmeyen tüylerimiz. Her insan için bir sorun haline gelen tüylerimizden kurtulmak adına, denediğimiz bir çok yöntem […]

Çekici görünmek , göze hitap etmek hepimizin önemsediği konulardan biri. Geçen zaman içerisinde daha fazla sosyalleşme olanağının olması artık insanları kendisine daha fazla bakmasına sebep olan şeylerden biri. Saçlarımız ya da sakalımız, çekici görünmemizi sağlayan unsurlar arasında. Peki ya istenmeyen tüylerimiz. Her insan için bir sorun haline gelen tüylerimizden kurtulmak adına, denediğimiz bir çok yöntem mevcut. Ağda yapmak, jiletle kesmek bu tedbir yöntemlerimiz arasında. Fakat bu yöntemleri yapıyorsanız sürekli tekrarlamaktan başka çareniz yok. Yöntem olarak lazer tedavisi dediğimiz lazer göndererek istenmeyen tüylerden kurtulma şekli şu an en etkili yöntemler arasında.

Alexandrite Lazer tedavi yöntemi, kısa seanslarla etkili çözümler sunarak tüylerinizden kurtulmanıza yardımcı oluyor. Lazer tedavileri arasında en tehlikesiz olarak bilinen alexandrite, genelde açık tenliler de yapılmaktadır. Yani koyu tenli ya da açık renk tüylere sahipseniz, diğer lazer yöntemleri sizin için daha etkili olacaktır. Lazerler arasında en fazla ağrı yapan olarak bilinse de yine de tercih edilme konusunda ön planda kalmaya devam ediyor.

YARARLARI

Gelelim bizi istenmeyen tüylerden kurtaran harika cihazın yan etkilerine. Öncelikle yararlı olanları sıralayabiliriz.

  • Tüylerinizden kısa seanslarla kurtulma şansına sahipsiniz.
  • Ağrısı diğer lazer tedavilerine göre daha azdır.
  • Açık renkli tüylere sahip olanlar için gayet uygundur

ZARARLARI

  • Ters etki ile ince tüyleri artırma riski vardır.
  • Diğer lazerler gibi derine inemez. Ağrısı az olmasının sebebi de budur.
  • Koyu renk deriye sahip olan kişilerde kullanılması risklidir. Mutlaka öncesinde deneme yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Saç Derisinde Yara ve Kabuklanma başlıklı makalemizde kabuklanma bitkisel tedavi, saç derisinde kabuk ve saç derisinde kabuklanma tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/